IN MEMORIAM. KOLONEL DER CAVALERIE J. DE WIT, Overleden te 's Gravenhage den 8en Februari 1921. Den 8en September 1872 te Utrecht geboren, kwam de Wit in 1889 als cadet der cavalerie voor het Ne- derlandsche Indische leger aan de Koninklijke Militaire Academie. Was de Wit om zijn zeldzaam opgewekte natuur eene geziene figuur onder zijne kameraden, ook zijn leeraren mochten den leerling, die steeds onder de bes ten van de klasse kon worden gerekend, gaarne. Hetgeen de Wit als cadet was, is hij als officier gebleven een opgeruimd, ijverig en vlot werker. In het bezit van een zeer helder verstand, vlug van begrip, snel in zijn handelen, was het begrijpelijk, dat de Wit, die zich geheel aan zijn werk gaf, goed stond aangeschreven en door zijn chefs zeer werd ge waardeerd. Doch ook buiten militaire kringen werd zelden een vergeefsch beroep op hem gedaan en stelde hij gaarne zijn werkkracht, doorzicht en organiseerend talent ter beschikking van de gemeenschap. Toen de kolonel de Wit in September jl. na een 13 jarig verblijf in de tropen met buitenlandsch verlof vertrok, was hij ernstig ziek en hoewel zich zelf daarvan bewust, kwam zijn vitaliteit daartegen in opstand en vertoonde hij zijne gewone opgeruimdheid. Door zijn verscheiden is het Leger een goed officier, der Cavalerie een flinke chef, der Maatschappij een nuttig lid ontvallen. Zijn nagedachtenis als chef, maar vooral die als voortreffelijk kameraad, zal bij allen, die hem hebben gekend, steeds in eere blijven. A. M. B. TERGAST.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 1