geen Hindenburg daarover vermeldt dasz die Ver- teidigung der Darnanellen den Ttirken etwa 200.000 Menschenleben gekostet hatte. Wieviel hiervon dem Hunger und den Krankheiten crlagen ist nicht bekannt geworden." De Turken waren gekleed in een laken veld-uniform van resi- dagroen het hoofddeksel was van hetzelfde laken en daardoor waren de Turken op Gallipoli „complètement invisibles." De uitrusting van het Gallipoli-leger schijnt beter geweest te zijn dan die der Fr. en Eng. (Wordt vervolgd). A. M. W. v. RENESSE, Kapt. Inf. DE ALG. ORDER VAN 1920, No. 64. Vrijwel een ieder in de militaire wereld zal wel bekend zijn met bovengenoemde Alg. Order, die beoogt een ingeworteld kwaad, en waarvan de curve den laatsten tijd een bedenkelijke stijging vertoont, uit te roeien. De bepalingen zijn streng, doch of daar mede het beoogde doel bereikt zal worden, waag ik te betwijfelen. In de eerste plaats doet zich deze vraag voor wat geeft aanlei ding tot goedverkoopen De te geringe soldij Neen. Door de duurtetoeslag en voorschotsregeling kan deze alleszins bevredi gend genoemd worden de menage wordt geheel door het gou vernement bekostigd van 's mans soldij wordt, in tegenstelling met vroeger, niets meer ingehouden, dus deze factor kunnen we gerust buiten beschouwing laten. Het gehalte onzer tegenwoordige fuseliers 't Is mogelijk. Waar vroeger vrijwel uitsluitend onze Kromo zich aan het euvel schuldig maakte, is de Hollandsche Jan er momenteel eveneens lang niet vies van en onder de Amboineezen en Menadoneezen vindt het goedverkoopen helaas ook meer en meer ingang. God dank is het aantal der laatsten nog klein te noemen. Evenwel, het Legerbestuur is reeds bezig met de lastigste klan ten te spuien en ook de bewuste Alg. Order, die ons dit artikel in de pen geeft, is in die richting werkzaam middels beperkte engagements- en reëngagementsbepalingen, verwijdering uit den dienst voor onverbeterlijken enz. De beruchte Indramajoe types, niet waar? Ieder commandant van Inlandsche compagnieën ziet die exemplaren liever gaan dan komen. Dat materiaal is vrijwel onbruikbaar. Doch nu zou men m. i. een flinke stap in de goede richting doen, indien ons leger om het zoo maar eens te noemen „dobbelvrij" 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 44