op een zeer hoog peil staat. Practisch als de Amerikanen zijn, zal daar dus wel een flinke plaats ingeruimd zijn voor de vakken, die elk officier te pas kunnen komen. Ten tweede worden vele jongelui officier na aan een Academie afgestudeerd te zijn, dus feitelijk zonder eenige militaire vooropleiding ook deze zullen als regel meer van electrotechniek gehad hebben, dan een doorsnee Hollandsch of Indisch Infanterie-officier. Tenslotte zij er hier nog speciaal op gewezen, dat het lagere personeel van het Signal Corps het best betaalde personeel van het Amerikaansche leger is. In het „democratische" Amerika be taalt men in de eerste plaats naar de gepresteerde diensten en de geëischte mate van ontwikkeling men is er nog niet zoo demo cratisch als in Holland en Indië, waar het aantal dienstjaren den doorslag voor de bezoldiging geeft. 1). ALGEMEENE OPMERKINGEN. Lijntelefonie. In het begin van den oorlog 1914-1918 werden de telefoon lijnen of dwars over het terrein of in de loopgraven uitgelegd. Men is hiervan al heel gauw teruggekomen, omdat dergelijke lijnen niet alleen door vijandelijk vuur, maar ook door eigen troepen, spoedig vernield werden. De Duitschers zijn toen overgegaan tot het graven van speciale loopgraafjes, waarin de lijnen gespannen werden. De Franschen maakten ondiepe geulen, waarin de lijnen over houten jukjes werden uitgelegd en bevestigd aan houten knoppen. Meer naar achteren werd algemeen het gebruik van houten palen geprefereerd. De Amerikanen pasten houten palen tot in de vuurzone toe, omdat zij overtuigd waren, dat die lijnen minder gauw vernield worden, dan bij een andere wijze van uitleggen. E)e lijnen worden n.l. het meest vernield door de explosief werking van in de nabijheid springende granaten. Hangt men de lijnen nu eenige meters boven den grond, dan is die explosief werking slechts heel weinig nadeeling, vooral als de lijnen niet strak ge spannen zijn. Weliswaar kunnen de palen getroffen worden, doch volgens de Amerikanen kwam dit betrekkelijk weinig voor, terwijl een dergelijk defect spoedig gevonden is en dan hersteld kan worden. Men heeft ook getracht het verstoren der gemeenschap in de vuurzone tegen te gaan door daar ingegraven kabels te gebruiken, doch is hiervan teruggekomen, omdat het opzoeken van storingen in kabels te velde buitengewoon moeilijk is. Over de prestaties van het personeel van de telefoonafdeelingen is men in alle oorlogvoerende staten vol lof. Doch men west er tevens overal op, dat goede resultaten alleen te bereiken zijn met 1) Ongelijksoortige „gepresteerde diensten" leenen zich weinig voor vergelijking. Red. 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 9