BERICHTENWISSELING TE VELDE. (Vervolg). Frankrijk. De gebruikte middelen zijn vrijwel geheel dezelfde als in DUITSCHLAND, terwijl ook de organisatie in groote trekken met de Duitsche overeenkomt. De volgende gegevens zijn grootendeels ontleend aan de „In struction sur la liaison pour les troupes de toutes armes.'' De Chef van den Staf van een Leger is de verantwoordelijke man voor de verbindingen. Het Leger is in dit opzicht de eenheid, de aangegeven uitrusting is ook per Leger gerekend, terwijl eveneens per Leger een gecentraliseerde opleiding van al het personeel plaats heeft. De taak van den Chef van den Staf komt neer op a. de voorbereiding der verschillende verbindingen b. 't nagaan van haar bruikbaarheid c. t controleeren van het rendement der verbindingen, teneinde over de noodzakelijkheid van de handhaving te kunnen oordeelen d. 't op de hoogte houden van de eenheden wat betreft beschik bare verbindingsmiddelen e. het doen bijeenbrengen van het materieel bij. verplaatsingen. Hij wordt in deze werkzaamheden bijgestaan door een Chef van den telegraafdienst, die tevens speciaal belast is met specifiek technische diensten, als a. 't regelen van de samenwerking der verschillende verbin dingsmiddelen b. de verdeeling van het instructie-personeel c het toezicht op de technische opleiding van het personeel d. toezicht op het onderhoud van het materieel e. de aanvulling van het materieel. Deze Chef telegraafdienst heeft verder ter zijner beschikking 1 telegraaf-, 1 radio- en 1 artillerieofficier voor controle, speciale opdrachten enz. enz. en voor de verbindingen 1 telegraaf- compagnie 1 radiodetachement 1 afluistersectie 1 park, waar uit de aanvulling voor het geheele korps plaats heeft. Per Legerkorps is beschikbaar 1 Chef telegraafdienst, bij gestaan door 1 radio-officier en verder 1 telegraafcompagnie en 1 radio-detachement. Per Infanterie-divisie.: 1 Chef telegraafdienst, bijgestaan door 1 radio-officier en verder 1 detachement telegraaf en 1 sectie radio. 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 4