peerd. Door samenwerking in deze richting zul'en de werkzaamhe den worden vereenvoudigd, zal vlugger kunnen worden gewei kt en zal vooral economisch werken worden bevorderd. Met 4 Directies zal lang niet hetzelfde kunnen worden bereikt, men is dan veel meer afhankelijk van den goeden wil en de persoonlijke eigen schappen van eiken Directeur. Het zal den lezer zijn opgevallen, dat in het voorgaande ge sproken is van één Directeur, verantwoordelijk tegenover het Legerbestuur en van 4 Directies tegenover den Inspecteur. Dit laatste is de bestaande toestand, het eerste de door ons gewenschte. Waarom een schijf méér voor aangelegenheden, welke tóch door het Legerbestuur moeten worden beslist waarom in vele op zichten een rem voor aangelegenheden, waarin thans de Inspecteur moet beslissen, die meestal tóch moet afgaan op de adviezen, door een Directie gegeven. Daarom stellen wij ons voor, dat de Inspecteur zonder bezwaar kan worden uitgeschakeld zijn be voegdheid van thans kan gedeeltelijk rechtstreeks komen onder .het Legerbestuur (D. v. O. III), gedeeltelijk worden overgedragen aan den bedoelden nieuwen Directeur. Hoewel door ons moeilijk een dergelijke maatregel in al zijn consequenties kan worden overzien, komt het ons voor dat de daaraan verbonden bezwaren niet overwegend kunnen zijn principieel zal er reeds dadelijk toe kunnen worden besloten de enkele te ondervinden practische moeilijkheden zullen wel kunnen worden overkomen. Hoe zal de indeeling van het leidende personeel in de toekomst moeten zijn Alvorens dit nader aan te geven, is het noodig een overzicht te nemen van het geheel. Boven zijn de vier bestaande Inrichtingen genoemd, terwijl te voren is aangegeven, hoe wij ons de bedrijfs leiding voor elk afgerond bedrijf denken. Zoo stellen wij ons voor, dat een bedrijfsleider beschikbaar moet zijn bij den Artillerie Constructie Winkel een voor de smederij en gieterij overige metaalbewerking ;J houtbewerking met ververij leerbewerking bij de Pyrotechnische Werkplaats een voor alle metaalbewerking munitiewerkplaats voor draagbare wapenen munitiewerkplaats overige ernstvuurwerken Projectielfabriek een voor het geheele bedrijf Geweermakersschool een voor het geheele bedrijf. De aangegeven verdeeling is misschien voor verbetering vat baar men beschouwe ze als een voorloopig schema 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 20