de gemengde eenheden practisch voor één wapen gereserveerd blij ven In alle andere legers kunnen de commandanten der gemengde eenheden tot alle wapens behooren, bij ons feitelijk niet, hoewel de studiën voor hoogere troepenleiding aan de Hoogere Krijgsschool voor de officieren van alle wapens open staan. Nu is het volstrekt mijn bedoeling niet om een zeker aantal plaatsen van brigadecom mandanten voor de cavalerie, de artillerie en de genie op te eischen; dit zou lijken op het verschijnsel, waaraan ik het door Pierrefeu ge noemde gebruik heb meenen te kunnen toeschrijven ik heb alleen de aandacht willen vestigen op de door het algemeene belang ge boden noodzakelijkheid om de keuze voor een gewichtige betrek king als die van commandant eener gemengde eenheid niet te beperken, door de niet tot de infanterie behoorende hoofdofficieren daarvan practisch uit te sluiten ook bij de cavallerie en de genie kunnen zich hoofdofficieren bevinden, die in geschiktheid voor brigadecommandant voor niemand anders onder doen. Niet alleen een oordeelkundige formatie, die een rationeele verhouding tusschen het aantal plaatsen in de verschillende rangen schept, maar vooral een zorgvuldige selectie en het bijtijds afvoeren van elementen, die voor de toekomst niets meer beloven, moeten het officierskorps jong houden Een zich „Sanitas" teekenende schrijver gaf in 1917 (2) onbewimpeld te kennen, dat er destijds veel te zacht beoordeeld werd hoe zou zijn oordeel thans luiden 3) P. We deelen deze meening volkomen. Red. 2) I.M.T., 1917, blz. 189. 3) Sanitas, terzake gehoord, gaf als zijn oordeel, dat zulks nog steeds het geval is. Red. 59

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 59