75 T. o. v. de plaats van den ct. wordt gezegd: „celui qui commande doit étre d e v a n t sa troupe" we zouden er aan toe willen voegen „van den lageren bevelvoerder." Revue Mil. Génerale Dec. '20. Een vergelijkende studie van de karakters van Foch, Pétain, Joffre, Ludendorff, de oude v. Moltke en Napoleon eindigt met de uitspraak, dat de eerste in de oorlogskunst zijn leermeester Napoleon het meest nabij is gekomen. „Les transports par voie ferrée de l'armée américaine en France" wordt vervolgd; daaruit zij slechts medegedeeld, dat er bij de Amerika nen een afzonderlijke dienst bestond, welke belast was met de circulatie van het materieel. Eenzelfde dienst is bij de S. S. reeds lang in werking. De groote emplacementen, welke de Amer. t.b.v. een vlotte behandeling der treinen hebben aangelegd, schijnen voor de Fr. spoorwegmijen, een openbaring te zijn geweest; bij ons is dit beginsel reeds lang toegepast, men denke slechts aan de rangeerëmpl. in de nabijheid onzer groote plaatsen. In „Röle et tactique de l'art. lourde de corps" worden eenige belangrijke beginselen omtrent het gebruik van de zware art. besproken. Schr. geeft aan, dat in den stellingoorlog (période de stabillisation) als regel de Fr. bij de verdediging het veldgeschut spervuur lieten afgeven en de zw. kanonnen gebruikten tegen de vijandelijke art., d. w. z. tegen de veronderstelde batterijen. Was de art. van den aanvaller tijdig van stelling veranderd, en dat was regel, dan had dit slechts munitieverspilling ten gevolge. „II vaut mieux joindre son action a celle des batteries divisionnaires, pour tout faire converger sur le fantassin qui s'apprête a bondir dans nos lignesdu moins lui, le fantassin, on sait öu il est" en wat meer zegt, hij blijft nog steeds de gevaarlijkste vijand. Ook de verdedigende art. zal meerdere res. opstellingen gereed moeten hebben, waar z. n. de munitie van te voren is opgelegd. „Même si vous faites de Ia contre-batterie, lachez-la .immédiatement en cas d'attaque de l'ennemi pour reporter tout sur l'infanterie". Uit de ~be- handelde voorbeelden uit den grooten oorlog blijkt, dat meermalen behalve de veldbatterijen 6—8 zware batterijen haar vuur hebben geconcentreerd op een doelbreedte van 400 600 M. De zw. art. van den aanvaller zal den strijd moeten aanbinden tegen de vijandelijke art., de waarneming onmogelijk trachten te maken door het plaatsen van een roof masker en een afsluitend vuur moeten afgeven. Van de waarneming vanuit de lucht zegt Schr. zal alleen wat terecht komen, indien de art. gewoon is met ballons of vliegtuigen te oefenen. Zal de toekomst ook ons wellicht deze oefeningen te zien geven In „Bases d'une reorganisation de l'armée indigène de l'Afrique du Nord" -komt veel voor, dat bij ons bij een invoering van de Inl. militie van belang is. Schr. wil in de eerste plaats de diensttijd benutten voor een elementaire schoolopleiding; de menschen uit een bepaalde streek blijven bij elkaarbij de loting moet een strenge controle worden uitgeoefend, zoodat geknoei wordt voorkomen hij wel hiervoor personen uit het leger bestemmen. Zij, die in de loting vallen, worden on middellijk gefotografeerd, vingerafdrukken enz. worden genomen, zoodat verwisseling van personen niet mogelijk is. Wil de milicien na zijn africhting als vrijwilliger bij het staande leger dienst nemen, dan krijgt hij een voortgezette opleiding en wordt hem een ambacht geleerd. De militie moet worden ingevoerd, niet alleen om de kazernes te vullen, maar om de inlanders wat voor hun verder leven mede te geven. De grootste tegenstand zal ondervonden worden van die elemen ten, die gevoelen, dat een inlander eenmaal in dienst geweest zijnde, zich niet zoo gemakkelijk meer door eigen landgenooten zal lalen onder- Het wordt wel tijd Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 75