MEDEDEELING VAN DE REDACTIE. In de Maartaflevering is op biz. 46 een storende fout geslopen. Daar staat n. I. „We zijn het vrijwel geheel met vorenstaande aanteekeningen eens, zonder echter een goedverkooper beslist elk reëngagement te willen weigeren,' hetgeen ten rechte moet luiden ,.We° zijn het vrijwel geheel met vorenstaande aanteekeningen eens, ZOUDEN echter een goedverkooper beslist elk reëngage ment willen weigeren." Verder is in die aflevering op blz. 17 in regel 12, tusschen „10e en „13e" uitgevallen: „11e." EEN KORTERE AFR1CHT1NGST1JD VAN HET CAVALER1EPAARD lp een artikel in het Militair Wochenblatt van 16 Nov.'18 betoogt de Majoor der Landweer-Cavalerie von Plinzner de noodzakelijk heid van een korteren africhtingstijd van het cavaleriepaard zoo wel in oorlogs- als in vredestijd. Geldt in oorlogstijd de voldoende en tijdige aanvulling van voor den dienst geschikte paarden als eenige wet, waarvoor alle be langen dienen te wijken, anders is dit in tijd van vrede. In het algemeen is het doel van de africhting niet alleen om het paard tot een bruikbaar, doch tevens tot een duurzaam dienst paard te maken en zoo moet in gewone omstandigheden (vredes tijd) het duurzaam maken als een belangrijke factor bij de af richting worden aangemerkt. In oorlogstijd echter dwingen de verliezen aan paarden, welke dan veel grooier zijn en in korter tijdsbestek oDtreden, tot onmid dellijke aanvulling. Voor oorlogsnoodzaak dient ook de factor „duurzaam" te zwichten. Het prijsgeven van dien factor in vredestijd zou voor den Staat veel te duur uitkomen het systeem van sneldressuur door von Plinzner onder alle omstandigheden voorgestaan, verdient dan ook geen aanbeveling. Terecht wordt in ons voorschrift (V. R. en A. Cav. 11) op het duurzaam maken der paarden zeer de nadruk gelegd, meer nog dan in het Duitsche „Reitvorschrift," dat ter zake als volgt luidt „Urn allen Anforderungen, die der Truppendienst an ein kriegs- „brauchbares Soldatenpferd stellt, erfüllen zu können, bedarfdas 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 1