de taak,-die S. der marechaussée op de B. Bn. toedenkt, èn wat I. V. en wat B. V. betreft, zeer wel aan de gewone infanterie worden toevertrouwd en is de oprichting van een de inf. te veel drai- neerend STERK mar. korps overbodig. De marechaussée's op Atjeh hebben naam bij de bevolking en dat alleen al is naast andere redenen, die nu niet ter zake dienende zijn, ruimschoots voldoende motief om ze niet af te schaffen. Wat het slot van het art. betreftLet us always try to make the best of it D. B. MILITAIR ONDERWIJS TEN BEHOEVE VAN INDIE 1). In de Freangerbode van 7 en 8 Febr. 1. 1. publiceerde A. eenige beschouwingen onder bovenvermeld hoofd. Tegen den zakelijken inhoud daarvan eenige bedenking in te brengen, is niet mijne "bedoeling. Integendeel, ieder officier, die in de laatste jaren in Nederland heeft genoten van het mil. onderwijs ten behoeve van zijne oplei ding, of hoogere vorming en ook zij, die de artn. van de H. H. Kroon en Graaff met eenige aandacht hebben gelezen, zullen slechts kunnen instemmen met den grondslag der denkbeelden door A. ontwikkeld. A. heeft het echter bij uitsluiting over de opleiding van de a. s. Indische officieren en hunne hoogere vorming aan de H.K.S. Belangstelling voor zijn onderwerp zal hij, van militaire zijde dan, dus ook wel uitsluitend zoeken en verwachten van de zijde der officieren in ons leger. Het is daarom, maar daarom niet alleen, dat ik een woord van protest wil laten hooren tegen het plaatsen van het art. in de Freangerbode, een dagblad, dat om met A. te spreken „mis schien meer dan eenige andere Indische courant door militairen (lees i. c. officieren) wordt gelezen," maar dat dan toch stellig minder officieren zal bereiken, dan het I. M. T. dat thans zoowel aan de abonnenten, als aan de leden der I. K. V wordt toegezon denen al evenzeer minder dan het Orgaan der N. I. O. V. Immers de verspreiding van de Preangerbode zal niet veel verder gaan dan de Preanger blijkens den naam ook het begrensde doel en de inhoud van het art. is van zoo zuiver militair belang, dat overneming door andere dagbladen met een—naar verhouding belangrijk minder aantal militaire lezers, moeilijk kan worden verwacht. Dit is echter niet mijn voornaamste bezwaar tegen de plaatsing in genoemd dagblad. Dat zetelt in mijne meening, dat A. de Kon wegens plaatsgebrek niet meer in het Maart no worden opgeno men. Red. 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 53