en telef. en 6 K. M. kabel en als reserve het noodige mate- rieël voor opt- telegr. De aanvullingsescouade beschikt over eenig personeel voor aanvulling van het personeel der escouades, voor her stelling van defect materieel enz. en over een zekere hoe veelheid reserve mat. b. een teiet. sectie bestaande uit 1 comdt. (Adj-ond- of serg.-majoor.) 4 escouades 1 aanvullingsescouade. Elke escouade bestaat uit 1 Comdt. 1 centrale. 4 telefoonploegen. De centrale bestaat uit een heel eenvoudig schakelbordje of kleppenkastje, waarmee b. v. 4, 6 of 8 verbindingen ge maakt kunnen worden. Het bij de centrale ingedeelde toe stel mag niet voor gewoon verkeer gebruikt worden.— Elke telefoonploeg bestaat uit 2 telefonisten, 2 lijnleg- gers, 2 telef. toestellen en 4 KM. kabel en als reserve het noodige mat. voor optische telegr.— De aanvullingsescouade beschikt over eenig reservepers., mat. enz. Krijgt een Brig. Comdt. dit „geheel" ad a en b ter beschikking m a. w. 8 brommertoestellen met 24 KM. kabel en 32 telef. toestellen met 64 KM. kabel, benevens nog een zekere reserve in de aanvullingsescouades, dan kan hij zorg dragen, dat de noodzakelijke verbindin gen tot stand komen, dat troepen, die het zonder verbindingen kunnen stellen, die ook niet gebruiken, dat overbodige lijnen opgenomen worden, dat het materiëel weer hersteld c. q. nieuwe escouades geformeerd worden.— Het lijkt veel, doch is dat niet, als men bedenkt dat elk Batn. Inf. nu al over 8 telefonen beschikt.— Comdt. van a en b is een Officier van de Berichtentroepen, die voor aanvulling personeel en materiëel zorg draagt, ad viezen omtrent mogelijke verbindingen geeft, nagaat van welke bestaande lijnen gebruik gemaakt kan worden enz. c. Een radiostation voor het verkeer met het Hkw., c. q. an dere brigades enz Een radiostation per afdeeling art. Twee radiostations voor ev. gedetacheerde troepen. Een radiostation voor het esk. cav. Een moederstation voor verkeer met vliegtuigverkenners.— De hoeveelheid radiotelegrafiestations kan echter waarschijnlijk in de toekomst nog sterk uitgebreid worden. De grootste moei lijkheden zijn: de personeelskwestie en het onderling storen. 13

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 13