Overzicht van de organisatie van den verplegingsdienst in 1914- Personeel Het D. reglement maakte onderscheid tusschen A. Verplegingsdienst bij de Hoogere Leiding (Feldverwaltungs- behörden). B. Verplegingsdienst bij den troep. Het ad A bedoelde omvat 1. Qeneralintendant des Feldheeres (b/h. Gr. H. K. W.). 2. Armeeintendantur, waarbij een Armeeproviantamt. De Armeeintendantur heeft als personeel1 Armee Int., 1 Feld Int., 2 Feld Intendantursekretare, 1 id Assistent. 3. Feldintendanturen. a. bij een legerkorps. Deze Feldintendantur wordt onderver deeld in een Feldkorpsintendantur, een Korpsproviantamt en een Korpsbackereiamt. Bij een Feldkorpsintendantur zijn ingedeeld 1 Feldkorps Int., 1 Feldintendanturrat, 8 id. Sekretöre, 2 id. Assistenten. Het Proviant- en Backereiamt hebben hun eigen pers., met een Director of Inspector als hoofd. De werkingssfeer van de Feldkorpsintendantur is de zorg van de verpleging van het betr. legerkorps. b. Inf. en Cav. divisiën. De divisiën kennen de Feld-Div. Lntendantur en het Div. Proviantamt. De Feld-Div. lntendantur heeft als personeel1 Feld-Div. Int., 4 Feld-Div. Sekretare, 1 Feld-Int. Assistent. De werkingssfeer is gelijk aan die van een legerkorps, echter volgens de aanwijzingen van den Feldkorps Intend. Mil. spoorwegdirectie. Deze directie heeft als section VI de Feldintendantur met Feldmagazinpers. en Kriegskasse, aan het hoofd hiervan staat een Feldintend. Overig pers.4 Feldintendantursekretare of assistenten 13 Feldmagazinbeamte, 1 Kriegszalmeister. De taak is; het gereedhouden van verplegingsartn. voor de onderdeelen van de mil. spoorwegorganisatie, voor de spoor wegtroepen en voor de spoorweginrichtingen aan den spoor weg. Deze inrichtingen zijn aan de stations te vinden als accomodaties van de verpleging tijdens het spoorwegver voer. Een maaltijd wordt daaruit verstrekt bij meer dan 8 uren treinreis, warme kost tweemaal in 24 uren tusschen 6 uur v. m. en 10 uur 's avonds. Het voeden en drenken wordt naar omstandigheden geregeldin het concentratie gebied wordt hooi bv. slechts voor één dag meegevoerd,

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 32