de overige dagen wordt gevoederd uit de verplegingsin- richtingen. 4. Feldmagazindienst. (behalve die sub 2 en 3 vermeld). Feldmagazinpers. van de Proviantdepöts van iedere con centratieplaats en van de veld- en etappenbakkerij colonnes. Het bij de Mobiele en Vaste etappen- en stationscos. be- noodigde verplegingspers. wordt naar behoefte ingedeeld. Verplegingstreinen. Die Bagagen dienen dem engeren Wirtschaftsbetrieb der Truppe". De „Bagagen" (T. T.) worden verdeeld in: a. Gefechtsbagage (G. T.), het gedeelte, dat den troep ook in het gevecht volgt, waarbij o. m. ingedeeld is per coinp. 1 keukenwagen. b. Grosze Bagage, het gedeelte, dat de troep in het kwartier of in het bivak noodig heeft. Hierbij zijn o. m. ingedeeld per comp. 1 tweespans Lebensmittelwagen per Bat. 1 Marketenderwagen. Bij ber. afdn nog 1 Futterwagen. Deze Lebensmittel- en Futterwagen vormen de trait d union tusschen den troep en de verplegingscolonnes, de maga zijnen en de verstrekkingsplaatsen. Verplegingscolonnes (A. T.) De treinen van een legerkorps zijn verdeeld in twee Treinbataljons. Het 1ste Treinbaton. heeft 3 Proviant- en 3 Fuhrpark Kolonnen, 1 Pferdedepöt Het tweede heeft 3 Proviant- en 4 Fuhrpark Kolonnen, 1 Pferdedepöt. Bij het korps zijn twee Feldbackereikolonnen ingedeeld, per Div. één. Proviant- en Fuhrparkcolonnes worden collectief Verpflegungs- kolonnen genoemd Een Res. Divisie heeft eene aparte formatie- Zij heeft een res. Treinbataljon met 2 res. Proviantkolonnen, 3 res Fuhrparkkolon- nen en 1 res. Backereikolonne. Voor het goede overzicht volge hier een staatje, aangevende de capaciteit der diverse voertuigen en colonnes, waarbij nog dient te worden opgemerkt, dat de Proviantkolonne een „Leichte Pro- viantkolonne" bevat voor de cav- divisie. 33

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 33