50 in onze berg- en sawahterreinen te gebruiken. We zullen dus wel genoegen moeten nemen met licht geschut van 3,7 cM. of van iets zwaarder kali ber, dat echter gemakkelijk moet zijn mede te voeren. Verder wordt nog aangetroffen, het een en ander omtrent „Sub-queous sound ranging" en wordt het art. „Anti-aircraft Gunnery" vervolgd uit welk art. blijkt, dat het bevuren van luchtdoelen zeer ingewikkeld is' De beste tegenstander van het vliegtuig blijft het vliegtuig! Sc. American 29 Jan. '21. Dit tijdschrift vermeldt o. a. de constructie van een kanon van 48 cM. t. b. v. de kustart.het kanon en de affuit wegen 170 ton resp. 670 ton en wordt achter een borstwering geplaatst. Na het afgaan van het schot duikt het kanon en komt dan in de laadpositie De richting geschiedt door middel van een periscoopde zijdelingsche rich- ting kan gemakkelijk plaats hebben. Vuursnelheid is iets meer dan 1 schot per min.proj. gew. (pantsergran.) is 2400 pounds, dracht 22 mijl, lading 850 pound rookeloos kruit. De bediening (125 man) wordt beschermd door een schild, bestand tegen scherven en kogels. u Thep A/"?y Quarter,y Jan- '21- „The Versailles Supreme War Council" behandelt de verschillende wijzigingen, die zich hebben voorgedaan alvo rens men tot de eenhoofdige leiding geraakte. In „Defence of the British Empire" wordt een eenhoofdige leiding be pleit voor 's lands defensie; men stuit hierbij op een even groote moeilijk heid als in het vorig art. is aangegeven, de belangen van de verschillende Dominions en van Indië loopen niet altijd paralel. Gewenscht wordt het instellen van een „Standing Joint Defence Sub. Committee", dat toegevoegd wordt aan „The Committee of Imperial Defence". Het Sub. Com zal de samenwerking van vloot, leger en luchtstrijdmacht moeten waarborgen Een bewonderaar van „Marshal Foch" geeft een beschrijving van diens karakter en vermeldt zijn werkzaamheden tijdens het Opperbevelhebbers schap. Alle pogingen werden in het werk gesteld om een groote strat reserve te verkrijgen en het initiatief te herwinnen De activiteit van dezen generaal steekt wel erg af tegen de houding van het D Hoofdkwartier; hier een herhaaldelijk beraadslagen met de verschil- ^?er^eve^e^bers, daar een verblijf op grooten afstand van de legers. «Machine-gun tactics and organisation" behandelt de verschillende in zichten omtrent het gebruik van dit wapen tijdens den grooten oorlog Zooals bekend hadden de Eng. aan elk Bataljon een sectie mitrs. toegevoegd- de mitr. werden op de korte afstanden gebruikt; „the machine-gun is a weapon of opportunity". De sectie stond dan ook onder direct bevel van aen oat« ct. 'I oen de bewegingsoorlog echter overging in een loopgravenstrijd, bleek het spoedig noodig de samenwerking tusschen alle mitr secties tot een Brigade behoorende, te verzekeren. De mitrs. werden in één eenheid vereenigd onder rechtstreeksch bevel van den Brig. ct.aan welke 'maat regel meerdere administratieve voordeelen waren verbonden, o.a./t.a.v. de aflossing, doch het groote nadeel had, dat het verband en de samenwerking met de inf. verloren ging; het werd een zelfstandig wapen. In den winter van 1915'16 ging men over tot de toepassing van indirect vuur; het Lewis-geweer had de oorspronkelijke taak van den mitr over genomen en vuurde op de korte afstanden; voorts was de niuni- tievoorraad zoo groot, dat het munitieverbruik niet meer als bezwaar tegen deze nieuwe vuursoort' kon gelden. Bovendien was men genoodzaakt ook de mitrs. in de diepte on te stellen, aangezien de uitwerking van de art. op de voorste lijn zeer groot was en het streven om ze meer achterwaarts opgesteld toch nog, voor het afslaan van den aanval op de voorste lijn te gebruiken leidde vanzelf tot de toepassing van indirect en zelfs van onveiligmakend vuur Veel uitwerking verkreeg men echter niet. Langzamerhand keerde men terug tot het paarsgewijze opstellen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 50