51 mitrs.feitelijk ingesteld om het maken van mitrs. opstellingen te beper ken, werd deze maatregel toegejuichd, omdat daardoor een controle door kader en offn. mogelijk werd. Aangezien in deze periode de voorste lijn slechts door enkele posten werd bezet, konden thans de meer achterwaarts in batterijen van 4 st. opgesteld mitr., direct vuur brengen in de tusschenruimten, andere gaven indirect vuur af „to supplement the art. barrage" uit de voorste lijn waren de mitrs. geheel verdwenen. Zij waren het geraamte van de verdediging geworden, de inf. loopgraven pasten zich aan de opstellingen der mitrs. aan. „The ideal scheme of defence would be one in which the inf. disposition" were completely subordinated to the machine-gun groupings, whilst, in the machine-gun scheme itself the use of indirect fire was subordinated to the use of direct fire. Machine-gun strong points form the sceleton of the defence." Bij den „aanval bleek het al spoedig ondoenlijk de mitr. bij de voorste afd. in te deelen, uit hoofde van de groote verliezen. Hun taak bestond in het „consolidate the objective when reached and to resist the inevitable counterattack." Het streven om de voorste in-fafd ook tijdens het voorwaartsgaan te steunen leidde ook hier tot de toepassing van het indirecte vuur, waartoe de mitrs. in batterijen van 4—8 st. werden vereenigd. De verbinding met de inf. liet echter alles te wenschen over, terwijl ook het vuur zeer moei lijk was te regelen, omdat de aanslagen der proj. zeer moeilijk waren te zien. Ofschoon, in verband hiermede, de uitwerking van het vuur niet groot was, „it has a moral effect upon the ennemy's troops. In fact, indi rect covering fire is better than none." Een nieuwe organisatie was hiervan het gevolgeen gedeelte van de mitr. comp. van de Brig, bleef onder de bevelen van den Brig. Comdt. de andere werden Divisiesgewijze vereenigd. Dit leidde vanzelf tot de op richting van een mitr. Bataljon per div., waarvan tijdelijk deelen aan de Brigades konden worden toegevoegd, hetgeen weer belangrijke adm. voor deden medebracht. „The divorce between inf. and machinegunners was complete;" om de samenwerking met de inf. in stand te houden waren uitgebreide instructies noodig. Toen de Stellingoorlog in Aug. 1918 meer en meer overging in den Bewegingsoorlog, bleek, dat het indirecte vuur alleen kon worden gebezigd als de aanval tijdelijk tot staan was gebracht. Dikwijls moesten mitrs. tijdelijk aan inf. afd. worden toegevoegd en konden „the guns of opportunity" meer de gunstigste momenten benutten dan voor heen. „Under the conditions of mobile warfare, machinegunners gladly and inevitably seized their opportunities and reverted to the use of direct fire." Schr. erkent dat „it is not easy even now to see what the ideal organi sation should be'1 Terecht zegt hij: „The mach. gunner, officer or private, must be tftiined as an inf. man first and as a mach. gunner afterwards." Hij wil een zoodanige organisatie, dat de vorming van grootere mitr. een heden voor de verdediging mogelijk is, doch de normale eenheden klein zijn „each recruited from and trained with its own Inf. Battalion". N. o. m. is de organisatie in de eerste plaats afhankelijk van het aantal beschikbare mitrs.: heeft men er weinig, dan is een centralisatie econonvsch, in het tegengestelde geval kan men aan de Batons secties toevoegen. Het veelvuldig gebruik maken van indirect vuur zal in Indië in verband met de munitievoorziening niet mogelijk zijn in het bergterrein kan men dik wijls „overhead direct fire" toepassen. „Intelligence" geeft ons een historisch overzicht van de „Intelligence Service" waaruit blijkt, dat deze dienst eerst in de laatste tijden eenicszins behoorlijk werd georganiseerd. Vanaf 1911 werkten geheime organisaties gezamenlijk voor de Depn. van Buitenl. Zaken, Marine en Oorlog, de een „offensief" om de maatregelen van de D. tijdig te onderkennen, de andere

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 51