handlangers. Die 60 telegrafisten zouden kunnen bestaan uit 30 vrijwilligers en 30 miliciens. Met het oog op de belangrijkheid van een goed onderhoud van dit kostbare materieel is het n. 1. noodzakelijk het aantal vrijwilligers groot te houden. 5. Een centrale opleidingsschool voor Berichtentroepen. Hier heeft onder eenhoofdige leiding de opleiding plaats van alle Berichtentroepen, doch tevens worden hier cur sussen gehouden voor offn. en ond. offn. van andere wapens in optisch seinen en c. q. telefoneeren. In zoo'n cursus van één, respectievelijk twee maanden, kunnen de puntjes eens op de i worden gezet. Tevens verkrijgt men daardoor één opvatting wordt dan bovendien nog zooveel mogelijk over gegaan tot aanschaffing en gebruik van één soort materieel en één soort voorschriften, dan zal het Ind leger daar slechts baat bij vinden. Het groote voordeel van centrale opleiding is, zooals boven reeds werd aangegeven besparing aan personeel, materieel en kosten Dezelfde' officier die het personeel van de radioafdeeling opleidt, kan ook wel het radiopersoneel van de vliegafdeeling opleiden Als in de toekomst de militie een grootere plaats in ons leger inneemt en deze komt b.v. 9 maanden op, dan kunnen de resteerende drie maanden uitstekend gebruikt worden, om cur sussen voor de opleiding van instructeurs van andere wapens te houden. Wanneer het bovenstaande alleen maar tot gevolg heeft het doordringen van het begrip, dat de bestaande organisatie der berichtenwisseling onmogelijk haar oorlogstaak naar behooren kan vervullen en dat herziening dus dringend noodzakelijk is, dan is mijn doel bereikt. TJIMAH1, den 5den November 1920. P J. Graaff. Kapitein der Genie. DE OVERVALLING VAN EEN ENGELSCHE RIJDEN DE BATTERIJ BIJ NÉRY. uit„La Marche sur Paris de l'aile droite allemande" van Com te de Caix de Saint-Aymour Op den 31 en Augustus '14, bereikte een Engelsch detachement van Béthisy komende om 4 uur N. M. het dorp Néry, dat ten Zuiden van het bosch van Coinpiègne is gelegen. Onder deze troepen bevonden zich enkele escadrons Garde cavalerie, het 20e Regt. Huzaren en een rijdende batterij van 6 De schrijver goed bekend in de streek, waar deze episode is voorge vallen, heeft vele gegevens van ooggetuigen. 15

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 15