Blijkens het reglement is het kaliber: 7,6 mM., terwijl de onderdeelen de volgende gewichten hebben de mitrailleur met pistoolgreep 12 K.G. (dus overeen- reserve loop4.9 K.G. komstig de drievoet1.66 K.G. Lewis). band met 50 patronen1.40 K.G. doos met 6 gevulde banden—300 patr11.—K.G. Lengte van monding tot pistoolgreep 9 dM. id id schoudersteun 1.10 M. enkele loop58 cM. enkele schoudersteun28 cM. Evenals de Madsen en Lewislucht afkoeling. Na het schot komt een deel der gassen door een opening in den loop, vlak bij het staartstuk aangebracht, in een gasbuis, waar zij, op een zuiger drukkend, een slagveer spannen en het mechanisme verder in werking brengen. Nadat het projectiel den loop verlaten heeft, en dus de gas druk ophoudt, kan de veer zich weer ontspannen. De afkoeling wordt bevorderd door ringen om den loop, die na 500 schoten snelvuur moet verwisseld worden Vuursnelheid schot voor schot, of repeteervuur (550 per minuut). Het reglement zegt, dat de mitrailleur, die door een 3-voet èn den schouder van den schutter gesteund wordt, niet geschikt is voor vuren over andere troepen, indirect vuur en nachtelijk vuur„as the personel element is too great." Verder een veiligheidsinrichting; laden door een eenvoudige beweging van een haankruk, tevens bestemd om het wapen te stellen op vuurschot voor schot, of repeteervuur. Het vuren geschiedt door het overhalen van den trekker en gaat dóór tot deze los gelaten wordt. Even als onze reglementen voor het Madsen geweer bevat het voorschrift een lijstje van storingen en de middelen om die op te heffen. Voor de bediening zijn 3 man uitgetrokken, waarvan no. 3 echter niets doet en dus blijkbaar reserve-schutter is en belast met munitieaanvoer. No. 1 is schutter en No. 2 helper, tevens belast met het geven van het teeken „gereed" aan den comman dant en het letten op diens teekens. Het reglement eischt voor het opstellen bij excercities 10 sec., laden 10, ontladen 15, weer uit de stelling nemen 15, voor het verwisselen van een loop 60 secunden, bandvullen en in de doos pakken 2 minuten. Het vullen van een band geschiedt met de hand, of met een toestel. Per jaar worden voor schietoefeningen toegestaan voor recru- ten 450 patronen en voor afgerichte manschappen 900. 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 28