Bij ontvangst van de 2e aflevering van het I. M. T. vroeg ik mij af, van waar die impotentie? Wonen wij in het land van den „ouden zieken man Bovendienwat zouden die instructeurs dan toch moeten doen in Indië Het leger zal dunkt mij eerst moeten beschikken over hetgeen noodig is voor de nieuwe gevechtsvoering? Ik hoop maar, dat ik verkeerd gelezen heb, en dat het met die impotentie niet zoo'n vaart loopt. Het volgend artikel geeft meer hoop. Het eindigt met den wensch, dat de reglementen spoedig bijgewerkt zullen worden. Ik help het mééwenschen, maar dan in 's hemelsnaam niet met een rondschrijven. Als een rondschrijven het uitvloeisel van een ernstig onderzoek moet zijn, kan meteen beetje goeden wil even snel een reglement uitgegeven worden. Dat maakt ook niet zoo'n ontmoedigenden indruk op den troep als een in afwachting enz. verschijnende aanschrijving, die op de Cies bureaux misschien nog overgeschreven moet worden. Een rondschrijven is geen mitrailleur of gasmasker. En een instructeur brengt die niet mee ook. De B. V., als die les komt geven, wel. DEN HAAG 1 April '21 F. TREFFERS. kapt. Inf. NASCHRIFT Wij kunnen in dit naschrift kort zijn. Men leze echter eerst nog eens nauwkeurig wat we in het Febr. No. schreven. Als ik Engelsch, boksen, zwemmen enz. enz., kortom IETS NIEUWS wil leeren, dan staan mij in het algemeen twee wegen open A. Ik koop een boekje waar het in staat en ga zelf probeeren en ploeteren tot ik me verbeeld het te kennendeze metho de lukt wel eens, dikwijls echter niét, of maar hoogst matig. B. Ik ga naar een leeraar in het Engelsch etc. etc., kortom naar iemand, die het kent of wel ik laat zoo'n deskundige ko menen noodig hem uit zijn kennis op mij over te dragen. Deze manier lukt veelal en voert in elk geval véél sneller tot een resultaat dan die ad A. De keuze tusschen A. en B. is naar onze meening niet heel moeilijk. Als ik verstandig ben, geneer ik me niet over het natuurlijke feit, dat ik bij het begin het nog niet ken, noch over het voor de hand liggende gemis aan het benoodigde gereedschap, noch 42

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 42