57 het terrein, zoomede het moreel en de geoefendheid der lnf. het mogelijk maken, dat de ruimte tusschen de verschillende versterkte nunten en ter- reinvoorwerpen verdedigd wordt door flankeerend vuur 1). Het Baton, neemt een breedte in van 900 M., een Divisie van 3600 M. Ondersteuning van de Inf. bij de verdediging van de hoofdstelling is de hoofdtaak van de Art. Hoe zwakker de verd. Art., des te belangrijker wordt het achterhouden van een bewegelijke Art. reserve. Bij de verdediging is grooter decentralisatie van het Art. bevel noodig, dan bij den voorafbe- raamden aanval, omdat de toestand sneller verandert en de ondergeschikte comdtn. meer vrijheid moeten hebben om art. ondersteuning te vragen en te verkrijgen. De Stellingoorlog eischt dezelfde maatregelen, evenwel uitgebreider en zorgvuldiger voorbereid. Uit „Gegevens vreemde legers Maart '21" zij medegedeeld, dat de oor logssterkte van de Belg. Cie. bedraagt4 offn., 9 onderoffn., 16 korpls, 4 hoorblrs. en 149 man, de cie. wordt verdeeld in 3 pel a 2 sectiën (onder bevel van een sergt.); elke sectie telt 2 esc.(ct. korp.) a 12 man. Per esc. 1 1. mitr., 4 mun. dragers, 1 granaatgeweer-dragende en 4 granaatwerpers. De mitr. cie (per Baton) bestaat uit: 4 secties a 2 mitrs (Colt of Hotchkis). Begeleidingsgeschut (inf. kanon) is een verkort veldkanon van 7,5 cM. Allgem. Schw. Mil. Zeitung Maart '21. In deze afl. wordt het art. „InGnteriegeschiitze" beëindigd. In 1916 verscheen een bergkanon van 7,5 cM. (proj. gew. 6,5 K.G.) dat in 11 mandraaglasten of in 3 dier- draaglasten kon worden verdeeldde max. dracht bedroeg 2 K. M.; door het bezigen van een „Zusatzladung" kon men deze tot 3 K.M verhoogen. Het geschut kon als vlakbaangeschut en als mijnwerper worden gebruikt. Later beproefde men een veldkanon van 7,7 cM., met korten loop en een bergkanon van 7,5, cM. voor „Begleitgeschütze". De lasten waren echter zeer zwaar. Toen evenwel de tanks op het gevechtsveld verschenen, riep de lnf. om geschut met nog grooter uitwerking. .,Zur Bekampfung der Tanks wird in Hinkunf nur ein solches Ge- schiitz befahigt sein dessen Geschosz eine geniigende Durchschlagskraft aufweist, urn die Tankpanzerung die mit Riicksicht auf die Beweglichkeit, über ein gewisses Masz nicht hinausgehen kann, zu durchslagen, um im ln- nenraum der Tanks zur Wirkung zu gelangen." In verband hiermede verlangt Schr een geschut, dat gemakkelijk door menschen kan worden getrokken, met een max. gew. van 400 K. G. in 8 manlasten te verdeelen, elk van 50 K. G., terwijl het max gew. van het proj. bedraagt 4,5 K.G. de Vo 400 M. „Alle Forderungen welche man an ein wirkungsvolles lnf. geschütz stellt, sind im Tank erftillt, da aber die Tanks nicht in jedem Terrain, in weichem Kampte stattfinden können fortkommen, wird neben den vielen andere Kampfmittel auch das lnf. ge schütz seine Bedeutung beibehalten." J. U. S. A. F e b r. '21 bevat een art.: Future Seacoa-t Artillery," waarin de Schr. het gebruik van spoorweg- en tractorart. voorstaat, als „supplementary and not supplantary to the fixed armement". The whole modern idea of defense, whether of a coastline or a battleline is that of a series of strong points and between them an elastic and mobile defen sive organization, the whole supported bij concentrated reserves to be brought forward when the ennemy's attack shall have developped and located. The proper organization of artillery on a defensive line calls for the placing of only so much art. in the frontline of resistance as will pre vent the line being over-run by sudden onslaught and the retention of the remainder, especially of the heavier calibers, as a reserve to be put into action when the ennemy's main attack shall have been located,,. „Fixed versus mobile coastdefense" behandelt hetzelfde onderwerp. 1) Een van de lessen van den oorlog isdat flankeerend vuur hoofd zaak is. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 57