der Bestimmungen ist gewisz nicht entbehrlich, weil siedas ,Handwerkszeug bilden. Aber sie sind nur für normale Falie .anwendbar und versagen daher im Kriege meist, wenn sie schematisch angewendet werden. Ueber schwierige Lagen „hilft neben praktischer und kriegsgeschichtliger Erfarung in 'allererster Linie der gesunde Menschenverstand hinweg. Intusschen, wat is „praktischer ErfahrungToch niet de manoeuvre-ervaring met zijn leveranciers, die alles doen. In aansluiting op het bovenbeschouwde zij hier nog medege deeld, dat einde '17 de Baudirection der Etappeninspectie daarvan werd losgemaakt en aan het Armee Oberko toegevoegd voor het onderhoud der verbindingen in het operatie gebied. De Etap peninspectie moest zich maar behelpen met geïmproviseerde Baukompanien (spoorwegtroepen); de off. toegevoegd a/d Feld- Eisenbahn-Chef werd haar ook ontnomen. Deze ging over naar het Opperbevel v/d Legergroep om aldaar in onmiddellijke verbinding met den Ober Quartir General en den Armee-Intendant de spoorwegtransporten te regelen. A. M. W. van Renesse Kapitein der Inf. (wordt vervolgd) EEN EN ANDER OVER EEN NIEUW SCH1ETVOORSCHRIFT INFANTERIE. De steeds weer herhaalde klachten over het thans geldende V. S. I. bewijzen, dat dit in de practijk niet voldoet. Ook theoretisch valt er hier en daar wat op af te dingen, doch dat valt buiten het bestek van dit artikel. Hierin stel ik mij voor in groote trekken aan te geven, hoe een nieuw V. S. I. zou moe ten worden ingericht en daarbij slechts hier en daar in details af te dalen: een volledig uitgewerkt voorschrift zou toch te vern plaatsruimte vergen. Waar de geldmiddelen beperkt zijn zal men niets vinden over aanschaffing van nieuwigheden voor het bepalen van beloomn- gen beschik ik niet over gegevens. De indeeling denk ik mij als volgt. INHOUD Verkortingen. I. Inleiding en Algemeene Bepalingen. II. De Recrutenopleiding. a. De behandeling van het geweer als vuurwapen, b. De schietopleiding. III. De Schietoefeningen bij den troep. IV. Aanmoedigingen. 1) Neen, zeer zekerjn i e t. Red. 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 7