belang meer behoeven te worden besteed. Aangezien die ver sterkingen echter onmisbaar zijn voor het bewaken en z. n. be schermen van de operatiebasis, zijn ze niet waardeloos geworden. Sterkte en samenstelling. Zooals hiervoor werd medegedeeld zal het Veldleger moeten bestaan uit 2 divisiën benevens eenige troepen-afdeelingen, buiten het divisie-verband in de hand van den Commandant van het Veldleger. Iedere divisie zal bestaan uit den Staf 3 Regimenten a 3 Batal jons Inf. 1 eskadron Cav. a 3 pelotons 1 Regiment Art. a 3 afdn. (1 veld-, 1 berg- en 1 motorart., elk a 12 stukken) 1 compagnie Genie de noodige Treinen en Hulpdiensten. De Bataljons zullen bestaan uit 3 compagnieën van het staande leger en 1 compagnie Eur. militie. Gerekend wordt op eene ruime toevoeging van geweermitrailleurs (30 per bataljon) en van zware mitrailleurs (12 per regiment). Tot de troepen ter beschikking van den Commandant van het Veldleger behooren De Legercavalerie met een compagnie Wielrijders-strijders -y 2 Bataljons Infanterie Technische troepen de Luchtvaartafdeeling, en eenige zware Artillerie. De oorlogssterkte van het Veldleger zal bedragen aan strijders rond 18.600 man. Rekening houdende met de aanwezige militie, de benoodigde niet-strijders en de troepen en hulpdiensten in de Buitengewesten zal de totale sterkte van het Leger dan moeten bedragen 1400 officieren en rond 35.500 man beneden den rang van officier. Voor de bezettingen der steunpunten, welke boven de ge noemde sterkte zullen moeten komen, worden noodig geacht 105 officieren en rond 3000 man, zoodat de totale sterkte zal bedragen 1500 officieren en rond 38.500 man. De luchtvaartafdeeling zal in minimum moeten omvatten 2 vliegtuiggroepen a 3 escadrilles, dus in totaal 6 escadrilles, t. w. 2 esc. jagers, 3 esc. verkenningsvliegtuigen en 1 esc. art.-verken- ners. Elke escadrille telt 6 vliegtuigen, in totaal zullen dus aanwezig zijn 12 jagers en 24 verkennings- tevens bombardementsvlieg tuigen. Geldelijke en personeele redenen maken, dat voorshands met eene luchtmacht als aangegeven, die in elk geval van betee- kenis is, zal moeten worden volstaan. Is uitbreiding mogelijk, dan- zal in de eerste plaats gedacht moeten worden aan vermeerdering van het aantal jagers. Om de hoogere leiding beter verzekerd, de aanvoering van de Infanterie beter geregeld en het gebruik der Artillerie en Cavalerie meer economisch te doen zijn, zal het Brigadeverband vervangen moeten worden door het Divisie-verband. Dit brengt mede eene vermeerdering met 1 Generaal-majoor, 3 Kolonels, 2 Luitenant kolonels of Majoors van den Generalen Staf, 4 kapiteins-adjudant 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 11