f L 1. MEDEDEELING VAN DE REDACTIE. Daar de zeer beperkte geldmiddelen niet toelaten den normalen omvang eener aflevering belangrijk te overschrijden, moest het vervolg van het artikel „Beschouwingen over de organisatie en de aanwending van onze Genietroepen" tot de volgende maand blijven liggen. 2. DEBETS AND CREDITS IN JUDGING EFFICIENCY. V The Journal U. S. Art. March 21 bevat onder bovenstaanden\ v titel een artikeltje, waarin op rake wijze de neiging wordt gehekeld om bij beoordeeling op de kwade kanten van den mensch te letten C 4 en de goede te negeeren en waarin wordt aanbevolen om 'feen^ balans op te maken van debet en credit en daarop te oordeelen. De besproken kwaal is den Hollander ook niet vreemd, van daar dat het zijn nut zou kunnen hebben voor het aanbevolen systeem ook hier een oogenblik de aandacht te vragen. S. begint met een verhaal van een soldaat, die gedurende zijn jarenlang verblijf bij een bepaald Regiment daarbij in alle rangen, beneden die van officier, diende en in eiken rang een groote mate van geschiktheid vertoonde. Telkens echter moest hij weder worden gedegradeerd wegens dronkenschap, waarna dan het beklimmen van den hierarchieken ladder opnieuw begon. „Strike a balance at any time and the credits always exceeded the debits. The man was a doer there was nothing haphazard about the way he did things no loafing on the job. Whatever is worth doing at all, is worth doing well, was this man's motto, including getting full." Ieder officier in het Regiment waardeerde den man, men paste (bij uitzondering) de balansmethode op hem toe, want zijn gebrek was voldoende erg om hem eenvoudig te ontslaan. Of het den man bij ons met onzen christelijken haat tegen zijn gebrek gelukt zou zijn in dienst te blijven Wordt de balansmethode ingevoerd, dan moet dus de bestaande (het debetsysteem) verdwijnen. „Under this system only debets are recorded. The man who has no debets is automatically judged excellent,-superior-Class A whereas the man with some debets (his large credits not being recorded) is below average,-inferior-Class B. The debets system of efficiency is perhaps best illustrated by extracts from some old reports of inspectors general. I know of a company which after a 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 1