(wegwijzers gescheiden aan- en afvoer voortdurend toe zicht voor onmiddellijk herstel). 5. In de stellingen werden levensmiddelendepots opgericht. 6. Bij den stellingbouw hielpen geologen aan de watervoor ziening. Verdediging „Der Nachschub bis zu den vorderen Linien ist ebenso schwierig als wichtig." 1. In het algemeen gaat het aanpassen aan den nieuwen toestand van een op handen zijnden verdedigingsslag vrij snel, als de voorbereidingen enz. goed getroffen worden, maar daaren tegen vordert de verzorging met levensmiddelen en andere benoodigheden veel langer tijd, eer men met het nieuwe ver trouwd is bij de General-Cos en Legercommandos meestal „weken." 2. Ieder Regt. had een eigen opvoerweg en regelde den opvoer zelf door middel van dragercolonnes, die zij in dienst hadden. Deze dragercolonnes stonden onder leiding van een flink officier; zij werden ondergebracht in de levensmiddelendepots. Transport met paarden en décauville 's nachts gebruik van paarden te beperken b. v. slechts van het eindpunt der décau ville baan tot den troep, maar dan op de omladingsplaatsen voeder gereed te leggen. Als de colonnes uit de stellingen teruggaan, nemen zij alles mee wat moet worden afgevoerd aan defect materieel, buit, post, enz. 3. Bij de voorbereidingen tot de verdediging werden verplegings- niagazijnen aangelegd b ij de stellingen. Aanval. „Gute Vorbereitungen kosten Zeit. Ueberhastung gefahrdet den Erfolg. Die Wichtigkeit aller mit deni Nachschub in Zusammenhang stehenden Vorbereitungen darf nicht unter- schatzt werden." 1Bij de voorbereidingen voor een aanval worden arbeids krachten en transportmiddelen voor den opvoer verzameld. Om uit een aanval, een doorbraak te kunnen bewerk stellingen mag de opvoer niet falen, want men dient diep in de vijand, liniën door te dringen. 2. Naast een operatieplan werd een verplegingsplan uitgewerkt en de organisatie van de verpleging vastgesteld. 3. Voor een diepe doorbraak heeft een divisie 3 a 4 verplegings- colonnes en 1 veldbakkerij als steun noodig. 4. De uitrusting met noodrations is voor elk geval afzonderlijk te regelen. Moeilijkheden met de verpleging werden in den eersten tijd na de doorbraak niet ondervonden de troep leefde van de voorraden des vijands. Voor de latere verpleging dienden de verplegingscolonnes Groote levensmiddelenvoorraden werden buitgemaakt. Drinkwater werd opgevoerd. 5. Alles wat kan worden gemist voorloopig achter te laten om de wegen vrij te laten en niet te overbelasten. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 25