thorough inspection received the following report „Company X, 1 cuspidor, no mat underneath." Every thing else must have been all right the drill must have been satisfactory equipment in good shape the barracks clean and the mess wholesome but the debet- system was at work, and, therefore, the lack of a cuspidor mat was pounced upon to vindicate the system. The report on another company bore the remark, „Two man had first aid packets in pouch, rings up." But it is at the Saturday inspections that the debet system finds its broadest field of application. I am reminded of the tactical officer during my time at West Point, who at a Saturday inspection remarked „Mr. A, that is a very clean rifle" then taking a second look at the trigger guard, turned toward the cadet captain who accompanied him and said „Report Cadet A for small speck of rust on interior of trigger guard." Het debetsysteem let op fouten, negeert-geheel of althans goeddeels de goede kanten het gevolg is, dat middelmatigen, zij die zorgen geen fouten te vertoonen „van goed gedrag zijn," de ware broeders worden geacht. Daarbij wordt vergeten, dat iemand die nooit fouten maakt, ook veelal nooit iets belangrijks presteert (will never do big things either). Wie in het leven wat doet, maakt nu eenmaal fouten, naast den berg staat onvermijdelijk steeds de inzinking. De gemiddelde mensch is geneigd om te doen wat van hem verlangd wordt. Verwacht men van hem, dat hij vooral geen fouten maakt, (goed gedrag), hij zal er naar streven daaraan te voldoen en anes (o. a. big things) vermijden, wat het maken van fouten ten gevolge zoude kunnen hebben. „He will spend his time devi sing ways and means to avoid mistakes." Verwacht men echter „big things," iets positiefs, waaraan on verbiddelijk verbonden fouten (negatieve cijfers), dan zal hij „real worthwhile work" verrichten en ook fouten durven maken. Het debet systeem geeft een minimum fouten, een minimum kwaad, maar heel weinig big things het balans systeem geeft méér fouten (minus), maar ook veel meer-plus- en als eindresultaat een veel grooter nuttig effect dan het debetsysteem. D. B. 3. KORT OVERZICHT VAN HET VERSLAG VAN DE DEFENSIE-COMMISSIE. (Bijdrage van het Departement van Oorlog). Bij G. B. dd. 20 April 1921 No. 2x werd onder den naam van „Defensie-Commissie" ingesteld eene commissie van advies, welke der Regeering van raad zal dienen nopens de vraag hoe, in ver- 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 2