2. het verstrekken van geleide en diergeneeskundige behandeling bij het vervoer tot de ontladingsstations ter plaatse van ae depots of permanente verplegingsinrichtingen 3. het onderdak brengen en de verpleging en verzorging van zieke en gewonde paarden en dieren, die van het veldleger naar het etappengebied worden afgevoerd door het oprichten van overnach tingsplaatsen veld en etappen ziekenstallen (c. q. etappenver- bandstailen). 4. behandeling van de tot den etappendienst behoorende en de zich in het etappengebied op doorreis n|h veldleger bevindende paarden en dieren. De gegevens voor den afvoer van zieke en gewonde paarden en dieren ontvangt de E. P. A. van den L. P. A. (Br. P. A.). Aanvragen om personeel en materieel richt de E. P. A. aan den Inspecteur M. D. D., aanvragen om transportmiddelen aan den E. I. Overigens behoort bij den afvoer en de verpleging zooveel mogelijk de hulp te worden ingeroepen van het civiel bestuur. De E. P. A. bevindt zich als regel op de etappeneindpost. Hij heeft het diergeneeskundige personeel onder zijn bevelen en verdeelt dit naar behoefte over. de etappenposten. De afvoer van zieke en gewonde paarden en dieren naar de verbandplaats geschiedt door personeel van de troepen en treinen, z. n. aangevuld door geleidepersoneel tijdelijk bij de ver bandplaats aanwezig(l). De daartoe c. q. benoodigde paardenziekenwagens worden op aanvraag van den L. P. A. (Br. P. A.) door den etappendienst beschikbaar gesteld. De afvoer van zieke en gewonde paarden en dieren van de verbandplaats naar den spoorwegeindpost en van daar naar de ontladingsstations geschiedt door den etappen dienst met behulp van daartoe door den E. I. ter beschikking te stellen middelen. De afvoer geschiedt bij voorkeur per spoortrein, overigens met paardenziekenwagens of in transporten met geleiders. De afvoer van zieke en gewonde paarden naar de verband en veldziekenstallen in kantonnementen (bivaks) geschiedt door personeel van de troepen en treinen, de afvoer van daar door den etappendienst. Op marsch worden achter te laten paarden overgegeven aan den dichtst bijzijnden bestuursambtenaar of bij de ziekenhalten achtergelaten en z.n. afgevoerd door de zorg van den etappendienst. De E. P. A. is belast met het toezicht op den gezondheids toestand van den onder militair beheer staanden veestapel in het etappengebied en neemt diergeneeskundig hygiënische maatre gelen, zoo noodig ook ten behoeve van den veestapel van de be volking, zoomede maatregelen tegen dreigende of optredende be smettelijke dierziekten. 59

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 59