Op enkele garnizoensplaatsen, zou men dan (ook ter wille van de oefening der manschappen), grootere, gesloten, afdeelingen kunnen legeren, die de aanvullingen voor de verspreide troepen geven en die in tijden van gevaar, rugsteun aan die troepen verleenen. Ruim voldoende zoude zijn om aan deze „kerntroepen" den steun van mitr. compagnieën of van geweermitrailleurs te geven, art. toch is tot het bedwingen van volksopstanden alhier, over bodig. Evenzoo kan het Wapen der Genie dan vervallen, omdat de plaatselijke geniedienst kan worden overgenomen door de B. O. W. De Cavalerie zou kunnen worden omgezet in bereden Maré chaussee, welke zooals in Nederland steeds bleek, groote waar de heeft. Echter zou het dan niet bepaald noodig zijn daartoe de kostbare Australische paarden te bezigen, daar door geen krijgs dienst, uitsluitend sneller vervoer van de dieren wordt gevergd. Behalve de legerleiding, zouden van het D. v O. dan alleen de Afdn. Personeel, Inf., Int., Adm. en üeneesk Dienst behoeven te blijven bestaan. Het is uiteraard niet mogelijk om reeds nu, de juiste sterkte van dit Politieleger op te geven, de ervaring zou bij het vast stellen daarvan moeten mede spreken. Om de gedachte te be palen en om niet reeds dadelijk aan te vangen met een te geringe sterkte, zou men kunnen aannemen, dat het voldoende zou zijn, indien in beginsel, in elke Residentie en op Madoera twintig brigades a 20 man werden gelegerd. Voorts zouden „kerntroepen" kunnen worden gelegerd te Batavia, Tjimahi, Tjiiatjap, Magelang, Malang en Bondowoso, elk van de sterkte van een Bataljon a 600 man en één mitrail leurcompagnie. De tegenwoordige sterkte van de troepen op de Buitenbezit tingen kan niet anders dan worden gehandhaafd, doch bovendien behooren dan eveneens kerntroepen te worden gelegerdte Padang, Koeta Radja, Palembang en Makassar van één (met mitr. compagniën) te Bandjarmasin, Pontianak en Ambon van een half bataljon, (met geweermitrailleurs). 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 25