6°. De spoorbaan ten 2.30 nam. met de voorste aanvalstroepen overschrijden 7). 7°. Een batterij zw. houwitsers en een batterij I. houwitsers (beide onder Art. Cdt) zullen aanval op D. bosch, resp. C. dorp ondersteunen- Art. verbindingsofficieren dier bat terijen zullen zich ten spoedigste bij U melden. Sterke in fanterie-afdeelingen mogen de lijn hoogte 28Halfweg niet overschrijden alvorens de houwitser-art- in stelling staat. Art. Cdt. bericht U dit rechtstreeks. 8°. Het voorhoede verband wordt opgeheven, de afdeelingen der voorhoede, welke zich in Uw gevechtsstrook bevinden, komen onder Uw bevel. 9°. Hoofdverbandplaats zal nader worden medegedeeld. Ver zamelplaats voor marschvaardige gewonden driesprong bij paal tien aan weg X-C. dorp 8) Hygiënische afdeeling be richt U waar geschikt drinkwater is aangetroffen. 10°. Krijgsgevangenen afvoeren naar X. 11°. Commandopost (C. P.) Div. Cdt., tevens die van Art. Cdt. en voorloopig ook van Brig. Cdt der Inf., te X. Divisie seiiiafdeeling (S. Amaakt telefonische en optische verbinding van X naar Paal zestien straatweg X-C. dorp (dienen ook voor g. g. Nok). B. De Luitenant-Kolonel Merg doet zijn bataljonscommandanten, den afdeelingscommandant en de Cdn. der Regimentsbatterij en der pionzoomede den regimentsarts bij zich aan het hoofd der colonne ontbieden, waar hen het bevel van den Div. Cdt. wordt gedicteerd. De overwegingen van Overste Merg in afwachting van zijn ondercdn. zijn o. m. de navolgende Hij is er van overtuigd, dat verrassing een beslissenden factor vormt, vooral in den bewegingsoorlog. Snelheid van handelen (hier in het bijzonder om te voorkomen, dat de tegenpartij zijn verdediging verder organiseert) en geheimhouding zijn dus nood zakelijk. De troepen moeten derhalve zoo eenigszins mogelijk Een rechtstreeksche aanval op sterke terreingedeelten van 's vijands front moet als regel vermeden worden. Deze moeten in het zwakste gedeelte, dikwijls na binnen-dringen elders, worden aangetast. De flanken van D. bosch zijn in dit verdedigingsstadium zeer blootgesteld. 7). Daardoor wordt het gelijktijdig uitbreken van de voorste afdeelingen van alle gevechtsgroepen verzekerd en dus voorkomen, dat niet in verband oprukkende troepen onder concentrisch vuur zouden komen en afzonderlijke aanvallen daarin verbloeden. 8). De plaats van de Hoofdverbandplaats hangt af van den loop van het gevecht, of dit een bewegelijk karakter behoudt, dan wel zich meer vastzet, voorts waar een groot aantal te vervoeren gewonden vallen. De verzamelplaats marschvaardige gewonden kan dadelijk worden aangewezen en wel ver achterwaarts. Marschvaardige gewonden kunnen, zooals in den afgeloopen oorlog ge bleken is, groote afstanden afleggen. 37

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 37