doormarcheeren, toch moet hun opmarsch naar het gevechtsveld zooveel doenlijk onttrokken worden aan de verkenning door 's vijands vliegtuigen, dan wel deze verkenning belet, althans be moeilijkt worden 9). Verkenning door 's vijands landtroepen is minder te vreezen, er is reeds een scherm van eigen troepen aan de spoorbaan, deze dekken den eigen opmarsch in eerste instantie. Omgekeerd is voor den Cdt. g.g. Merg nader opheldering van den toestand en persoonlijke verkenning van het gevechtsterrein noodzakelijk. De door hem te treffen maatregelen en te geven bevelen beoogen dus in de eerste plaats het aanzetten van verkenningen en het verzekeren van den verderen opmarsch. Ia. De verkenning moet in de eerste plaats zoo mogelijk door den Commandant g.g. zelf geschieden, voorts door den Cdt. der Art. Afdeeling, officierspatrouilles der artillerie, den Cdt. der pion. comp. en de regimentswielrijders patrouille. Aan gezien in de onderdeelen van het regiment infanterie organiek geen rijwielen aanwezig zijn ten behoeve van infanterie- officierspatrouilles, moet het uitzenden daarvan voorloopig achterwege blijven, omdat deze toch geen voorsprong kunnen verkrijgen. Dit is trouwens thans de taak van de onderdeelen der voorhoede, welke zich reeds aan de spoorbaan bevinden. De regiments wielr. patr. ontving reeds ter plaatse van uitgifte bevel Divisiecdt. (11.05 voorm.) bevel van Luit.-Kol. Merg (No. 2)„Onmiddellijk verband opnemen met de „afdeelingen onzer voorhoede, welke zich tusschen paal tien „en nabij de spoorbaan bevinden. „Berichten met schets nauwkeurig aangevende de opstel ling dezer afdeelingen, zoomede wat daarbij van de vijan delijke stellingbezetting bekend is naar mijn voorloopige „Commandopost (C. P.) bij hoogte 35. Nadering daarvan slechts van de zijde van Schaapskooi. Na volvoering „opdracht verzamelen in Schaapskooi, tweehonderd Meter „Zuid van hoogte 35." Cdt. 1 en 11-8 R. 1. (voorste bataljons der colonne), Cdt. Regimentsbatterij, regimentsarts en Cdt. Pion. ontvangen, bij Luit.-Kol. Merg aangekomen, bevel den Cdt. g.g. te verge zellen bij diens persoonlijke verkenning (gasmaskers bij de hand houden). Cdt. 1-4 R.V.A. ontvangt bevel (No. 3) In eene strook „breed vijfhonderd M gelegen langs en Zuid van den weg „hoogte 28-H. hoeve-Halfweg voor^Uwe batterijen stellingen De verkenning door 's vijands vliegtuigen (ingedeeld bij diens voorste divisiënj heeft een tactisch karakter. Voldoende bijzonderheden kunnen in dit stadium slechts door laag te vliegen worden verkregen. Om gekeerd moeten deze vliegtuigen zich dus 'meer blootstellen. 38

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 38