„2.30 nam de vijandelijke mitrailleurs in de beide boschjes Noord „van spoorbaan buiten gevecht stellen. Eigen infanterie komt „tot zoolang niet in vak van spoorbaan van zevenhonderd tot „driehonderd Meter Oost van paal negen". 28) Bij zijn bataljon teruggekeerd, beveelt Cdt. 11-8 R. 1. mondeling (dicteeren) t r uitvoering van het regimentsbevel (dat hij mede deelt aan de bij hem ontboden Conip. Cdn 2. 3. en 4 officier van 1., Cdt. M P. en oudsten sergeant T. A.) het navol gende: H. hoeve, 29-5-19X, 12.55 nam. 1. Grenzen gevechtsstrook bataljon: rechts, hoogte 36.7 (inbe grepen)-paal tien aan spoorbaandriesprong driehonderd Meter Noordoost van F. hoeve links, zie regimentsbevel. 2 Twee seinposten van 2 comp. tusschen hoogte 35 en H. hoe ve opstellen voor overnemen lichtsein begin aanval, daarbij te vens ordonnansenposten. 3. De compagnieën en het M. P. gaan achtereenvolgens voor waarts: volgorde 1., 2, M.P., 3 ,4.; afstand tusschen 2., 3., M. P. en 4. telkens vierhonderd Meter. Zij overschrijden snel voorgelegen terrein (zonder hoogtekam 3135 te betreden) tot de boschjes Noord van Noordelijke hoog telijn 20. Algemeene richting toren van S. stad. Ransels in boomgaard Oost van H. hoeve afleggen. Gasmaskers bij de hand; 2, 3, en 4. vermeerderen onverwijld uit caisson pa tronen geweerdragenden met 40 per man. 4. 1 Comp. in eerste linie links marcheert naar G bosch. Van daar met linkervleugel over driesprong vierhonderd Meter Noord west van G. bosch naar paal negen spoorbaan. Gevechtsfront langs spoorbaan driehonderd Meter. Taak bij aanval: nemen van Westrand D. bosch oord van daardoor loopenden dwarsweg), linkervleugel langs karrespoor. 46 -8) Door de "grootere kwetsbaarheid en de minder gemakkelijke ver plaatsbaarheid kunnen aan het 6 c.M. infanteriekanon niet dezelfde eischen gesteld worden als bv. aan 3.7 inf. geschut, hetwelk in onderdeden verdeeld gedragen kan worden en eene zeer geringe vuurhoogte heeft (bediening ligt), terwijl de munitieaanvulling van het lichtere projectiel gemakkelijker is. Derhalve zal het 6 c.M. geschut op eenigen afstand achter de voorste troepen moeten worden opgesteld. Door de gestrekte baan zal deze afstand vrij groot moeten zijn. Als voorbeeld zij vermeld, dat, om een doel te kunnen treffen, het welk 200 M. voor de eigen inf. is gelegen, het 6 c.M. kanon bij fron taal vuur minstens 800 M. achter deze inf. moet stelling nemen. Bevindt zich omgekeerd de eigen inf. slechts 200 M. voor dit geschut, dan kan frontaal als regel niet op korter afstand dan tot 1500 M. worden gevuurd Het zal dus veelal aanbeveling verdienen, om, zooals hier aanvankelijk mogelijk is, door openingen van de voorste linie en wel zoo mogelijk flankeerend te vuren. Gebruik op grooter afstand dan 2000 M. is niet aan te bevelen. De uitwerking van het schot is op groote afstanden veel minder, maar, wat de hoofdzaak is: het verband met de eigen infanterie is niet verzekerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 46