Kompasrichting 35°'39). Spoorbaan eerst overschrijden, nadat 2e comp. boschjes Noord west van paal tien heeft genomen. infanterie van 11 R. Ilangs spoorbaan van paal negen tot half weg tien, in verband uwer comp. opnemen. 5. 2 Comp. in eerste linie rechts marcheert over boschje vier honderd Meter Oost van G. bosch naar spoorbaan, rechtervleugel bij paal tien. Gevechtsfront langs spoorbaan driehonderd Meter Taak bij aanval: 2.30 nam. nemen der boschjes Noord van spoor baan en vandaar aanval le comp. door flankeerend vuur langs Westrand D. bosch steunenlinker-vleugel richting brug over E beek Zuid van D bosch. Kompasrichting 350°. 29). Infanterie van 11 R. 1., langs spoorbaan van paal tien tot halfweg negen, in verband uwer comp. opnemen. 6 3 Comp. in tweede linie, boomgaard Noord van G. bosch ondersteunt aa val 1 Comp volgt aanvankelijk op vierhonderd Meter. 4 Comp. in G. bosch als bataljons reserve. 7. Regimentsbatterij heeft opdracht van uit stelling in boomgaard Noord van G. bosch vóór 2.30 nam. de vijandelijke mitrailleurs in de beide boschjes Noord van spoorbaan buiten gevecht te stellen. 8. M. P. komt in stelling: a. met 1 sectie Zuid van spoorbaan achter linker vleugel 2e comp. en neemt brug over E. beek en karrespoor onder vuur b. met 2 sectiën ongeveer vijfhonderd Meter Noordoost van driesprong bij G. bosch, vuur brengen langs Westrand van D. bosch. Het M. P. steunt ook bij verder doordringen zoonoodig na steliingverandering den aanval op D. bosch 30). 9. Bataljonsgevechtstrein blijft voorloopig te H. hoeve. 10. Ik volg aanvankelijk beweging 3e comp. Mijn C. F. boer derij Noordwest van G. bosch. T. A. maakt van daar telefoonver binding Westelijk langs hoogte 35 naar C. P. van Cdt. g. g. Merg bij hoogte 3. De Majoor, PIT. 47 29). Het bewaren v. d. aanvalsrichting is van het grootste belang. Stof en rook (wellicht ook rookmaskeering) kunnen zulks bemoeilijken. Het te vo ren vastleggen v. d. richting door middel v. h. Kompas en het zoonoodig tijdens de uitvoering controleeren v. d. richting daarmede, is dus bij bewe gingen op het gevechtsveld zelfs in den bewegingsoorlog gewenscht. Kom passen met draaibaren rand en graadverdeeling zijn hiervoor noodig. Bij ge bruik van rookgranaten bij :den aanvaller zou vanaf 2.25 nam. op ongeveer 400 M. Noord van de spoorbaan een rookmaskeering gelegd moeten worden. 30) De zw. mitrailleurs treden in beginsel op uit stellingen achter de eerste linie gelegen. Het over de inf. vuren zal dan in ons land in verband met de terreingesteldheid (geringe terreinhoek) en den afstand der infanterie dikwijls niet mogelijk zijn. Derhalve zal het vuren door de openingen tusschen de groepen der eerste linie veelvuldig voorko men en is het gewenscht, dat daarop bij het inzetten der eerste linie en het bepalen van de aanvalsrichting zorgvuldig wordt gelet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 47