Het kan voorkomen, dat een gedeelte dezer bevelen, als bv. het tweede gedeelte van punten 4 en 5, bij gebrek aan tijd eerst later, bij aankomst van Batj. Cdt. bij G. bosch, wordt uitgegeven. De vraag is evenwel, of deze bevelen dan wel hunne bestemming bijtijds zullen bereiken. Bij zijn C. P aangekomen, draagt Batj. Cdt. aan de sectie zw. mitr. van 11 R. 1. op, om van uit stelling Zuid van spoorbaan ter hoogte van karrespoor naar paal negen, de linkerflank der le comp. en 3e comp. tijdens den aanval te beschermen. Aan de sectie veldartillerie wordt opgedragen in Zuidrand van G. bosch gereed te blijven voor onmiddellijk in stelling komen. 5. PLAN TOT REORGANISATIE VAN HET MILITAIR ONDERWIJS, De Redactie ontving van eene Commissie van leeraren en oud-leeraren aan de K. M. A., eene brochure met bovenstaanden titel, welk geschrift belangrijk genoeg geacht mag worden om zij 't terwille van de ruimte eenigszins bekort in het I.M.T. te worden overgenomen. Hier en daar meende de Redactie door middel van een noot van hare meening te moeten doen blijken. Nog zij aangeteekend, dat zonder de groote waarde van een goede wetenschappelijke opleiding ook maar in het minst te willen miskennen door haar vermeend wordt, dat men zich toch vooral dient te hoeden voor overdrijving in die richting, omdat „geleerdheid" niet den minsten waarborg oplevert voor 48 vijandelijke stelling. Om de flankeerende werking der mitr. goed te benutten, moet, ook bij het vuren door openingen der eerste linie zooveel mogelijk schuin vuur worden afgegeven. In bovenstaande figuur schiet de linker mi trailleur beter naar half rechts en de rechter door dezelfde opening naar half links (gearceerde strooken). De aanwezigheid van zw. mitr. in de aanvalsgolven moet vermeden worden, zij stellen zich daardoor aan zware verliezen bloot. Het indirect mitrailleurvuur geschiedt volgens de kaart en vindt eerst toepassing in tijdperken van stilstand en bij voldoenden tijd van voor bereiding bij de verdediging. Voorts moet het, om uitwerking te ver krijgen, door eene groote hoeveelheid mitrailleurs tegelijk en met ge bruik van veel munitie worden uitgevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 48