wordt aangetroffen van de kosten van het Mil. Onderwijs volgens het ontwikkelde stelsel. Bij de raming van de kosten voor de Mil. Hoogeschool zijn de verschillende posten gevolgd van de Oorlogsbegrooting van 1921 betreffende de K. M. A. De meerdere kosten voor de scholen voor verlofsofficieren zijn nauwkeurig uitgerekend voor een dier scholen van de Inf.; dit bedrag is voor alle scholen overgenomen, terwijl voor die der bereden Wapens daarboven f 100Ü per leerling is uitgetrokken. De kosten van de K. M. A., C. S., H. C en Centrale Cursus zijn ongeveer f 1890000. De Mil. Hoogeschool zal de toelagen van de studenten (voor allen op f 1600.— per jaar gesteld) inbegrepen ongeveer kos ten f 730000.—, gevende eene bezuiniging van ongeveer f 1160000—, Trekt men hiervan af de meerdere kosten voor de scholen voor verlofsofficieren, ad f 150000 dan komt men tot eene totale bezuiniging van RUIM EEN M1LLIOEN GULDEN. BREDA, Mei 1921. Red. I. M. T. BREDA, 7 Mei 1921. Aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog. De commissie, die zich gevormd heeft tot het ontwerpen van een reorganisatieplan voor het Mil. Onderwijs, heeft de eerU. E. het hierbijgaande rapport aan te bieden. Mocht U. E. een stelsel willen invoeren, overeenkomstig het door de commissie ontwikkelde plan, dan acht zij het wenschelijk a. dat in afwachting van eene definitieve regeling lo. op 1 Oct. 1921 het jongste studiejaar van de K. M. A. wordt gedetacheerd bij de scholen voor Verlofsofficieren ter verkrijging van de practische opleiding tot vaandrig. 2o. bij het begin van den nieuwen cursus in Sept. 1921 geen cadetten meer tot de C. S. worden toegelaten. 3o. ook aan den Centralen Cursus geene nieuwe leerlingen meer worden aangenomen. b. dat met ingang van 1 October 1922 de K. M- A. wordt om gezet in eene Mil. Hoogeschool, welke omzetting in zich sluit de geleidelijke opheffing van den H. C., de C. S. en den Centralen Cursus. Namens de commissie, wg.) C. VAN EIJK, Voorzitter J. J. C. P. WILSON, Secretaris. 63

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 63