beoefend op een door de genie gemaakt loopgravenstelsel, dat geheel gelijk was aan het werkelijke doel, althans voor zoover men dat door luchtfoto's enz. kon vaststellen. In -The Cavalery action at Yanoff" geeft Schr. aan: „The cav. strikes not by the force of the shock, but by means of quick manoeuvring; the cav. is not afraid of wide fronts and the direction of even small units often takes the character of strategical direction'' met welk laatste gezegde bedoeld wordt, dat men meermalen de onderdeelen ver uit en min of. meer onafhankelijk van elkaar zal moeten uitzenden. Uit de gebeurtenissen tijdens dit gev. blijkt ten duidelijkste, dat de cav. niet haar kracht moet zoeken in front, maar op de flanken der tegenpartij „Cav. signal communication" geeft een vervolg van het art. in de Jan. afl. Voor de verbinding met de zelfst. cav. beveelt Schr. aan draadl. verbindingen naar den A. B. „The use of mounted couriers would be out of question in most cases, motorcycle-couriers being normally employed." Het gebruik van vliegtuigen voor de verbinding naar den A. B. is zeer moeilijk, in omgekeerde richting zijn de bezwaren minder groot. Post duiven zijn zeer nuttig; „it must be remembered, however that as a rule, pigeons should be kept away from their lofts only three or four consecutive days." en daarna vervan gen moeten worden. Het schijnt dat de duiven bij langere afwezigheid van hun hok, den weg daarheen moeilijker kunnen terugvinden. Army Quarterly April. In „Aspects of service aviation" geeft Schr. te kennen dat volgens een verslag van de Am. Aviation Commission: „Any future war will inevitably open with great aerial actifity in advance of contact either upon land or sea, and that victory cannot but incline to that belligerent, able first to achieve, and later to maintain, his suppre- macy in the air." „No sudden creation of aerial equipment to meet a rational emergency already at hand is possible. For economic reasons, no nation can hope in peacetime to maintain airforces adequate to its defensive needs except through the creation of a great reserve in personal, material and producing industry, through the encouragement of civil aeronautics. Commercial aviation and transportation development must be made to carry the financial load." Hierin zit juist de groote moeilijkheid voor den luchtvaartdienst in Indië; n. o. m. zal in de eerste 10-tallen jaren van een handelsluchtvaartdienst hier geen sprake zijnbij het vervoer van goederen heeft men als regel geen haast, spoedbrieven kunnen bij ontwikkeling van de draadlooze door radiogrammen en radiogesprekken worden vervangen. We zullen in oorlogs tijd dus te kampen hebben met gebrek aan machines en aan personeel. Ook fabrieken tot het vervaardigen van vliegtuigen zullen in verband met bovenstaande hier niet worden opgericht dan wel zullen zij moeilijk kun nen rendeeren. „No sudden creation of aerial equipment to meet a rational emergency already at hand is possible" en het hebben van een groote luchtvloot reeds in vredestijd is zoo duur. Zoolang de industrie in Indië nog op zoo'n lagen trap van ontwikkeling staat, z ij n de defensie vraagstuk ken wel uiterst moeilijk op te lossen. In Engeland tracht men de Offn. bij de A. F te verkrijgen door deta cheeringen van Offn. van het leger en het in dienst nemen van personen uit de burgermaatschappij, die na een kort verband den dienst weer ver laten en voor eenigen tijd in de reserve worden opgenomen. Offn. en lager personeel definitief uit het leger in de A. F. op te nemen gaat zeer moeilijk „owing to the uncertainity as to the career offered to both officer and men." Als die er nu maar zijn (stellingoorlog). 82 Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 82