De aanval zal als regel het volgende beeld te zien geven: verken ning door detn. uit verschillende wapens bestaande gedekte opmarsch buiten vuurbereik opmarsch in art. vuur (verdeeling in breedte en diepte) terugwerpen der vooruit geschoven vijandelijke troepen—opmarsch van de art in de daartoe aangewezen ruimte voorwaarts gaan der inf, (+mitr.-inf .ge schut) tot in de z g. „Sturmausgangsstellung" en daarna de storm. Hieruit proeven we dus reeds de loopgravenstrijd. Voorbereid door het vernieti- gingsvuur van de art. en gecombineerd met bestrijkend vuur van mitr. en geweren en ondersteund door gew. gr. en mijnwerpers (Vorbereitungsakt) heeft eindelijk de storm plaats, z. m. beveiligd door een vuurwals van de art. Vóór de weerstandskernen blijft de inf. liggen, in de overige gedeelten van de stelling dringen de aanvallers door om de kernen in flanken en rug te nemen. Beveiliging van de flanken is noodzakelijk en geschiedt vanuit de diepte. Men krijgt dus de z. g. „aanvalsgolven". Bij de inf. zal onderscheid moeten worden gemaakt tusschen „Sturmtruppen" en de „Feuerschutztruppen"; bij de organisatie van welke als beginsel moet worden aangenomen „Die Maschine in Stellung, der lebende Kampfer in Bewegung," waardoor de 2 factoren „vuur" en „beweging" het best tot hun recht komen. Juist omdat men, niettegenstaande alle mogelijke ver kenningsmiddelen, nooit op de hoogte kan zijn van de inrichting der stel- lingstrook, is het noodigvante voren de aanvalsgolven en de gev. groepen te organiseeren met de beschikbare middelen om de eventueele in den weg liggende weerstandskernen te vermeesteren. Iedere sectie kan in 2 linies (golven), a 3 groepen optreden, zoodat de cie. met 100 M. front optreedt in 4 golven en daarachter 2 ondersteunings troepen: bij een breedte van 200 M. vervallen de ondersteuningstroepen. Het algemeen als norm aangenomen denkbeeld, dat de eerste golf steeds voorwaarts blijft gaan, terwijl de zuivering van de loopgraven en het ver meesteren van de kernen door de achtervolgende linies geschiedt, kan volgens Sclir. geen toepassing in Zw. vinden, aangezien de inrichting van de stelling niet bekend zal zijn en een vuurwals boven de krachten van de art. gaat. Men zal dus moeten overgaan tot het vooruitdringen op de plaatsen, waar het mogelijk is en een vermeestering van de kernen reeds door de 1ste linie doen plaats hebben; de reserves worden ingezet op de plaatsen „wo der Angriff, also die Bewegung im Flusse bleibt." Ten zeer ste waarschuwt hij tegen het klakkeloos overnemen van strijdwijzen, welke in verband met de ter beschikking staande middelen, niet voor het (Zw.) leger geëigend zijn. Vooral niet te veel de loopgr. oorlog beoefenen „gerade für den kleinen der Gegner ist es von höchster Bedeutung, die Operationen nicht erstarren zu lassen sondern mit allen Mitteln die Freiheit des Entschlusses tind der Bewegung zu erhalten, da er damit erreichen kann, dasz der F eind seine gewaltigen, weit überlegenen, aber immerhin schwer beweglichen und nur mit viel Zeitaufwand heranzuschaf- fenden Kriegsmittel entweder gar nicht oder doch nicht voll zur Geltung bringen kann." Verder wordt aangetroffen een art. „Die Flugbahnhyperbol und Flugbahn- parabol." Mil. Wochenblatt 23 April, bevat een art. ter verdediging van Gen. v. Prittwitz, bevelhebber van de 8ste Armee, naar aanleiding van de critiek op zijne handelingen na den slag van Gumbinnen 20 Ang. '14 en verder een bespreking van den slag aan de Marne. Allgem. Schw. Mil. Zeitung April. „Kriegslehren" behandelt de zw- art. van het veldleger; het artikel „Uber Kriegspsychologie" wordt vervolgd. Schr. geeft aan, dat de soldaten en ook off. door de lange geest- doodende werkzaamheden van een loopgr. oorlog psychologie van kinderen Dit is nu wel heel gemakkelijk gezegd maar 1 Red. 57

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 57