de 11 d e A f d. G. T. en de helft van den inhoud van den B. T. op vrachtauto's vervoerd te worden. Men bezit dan nog altijd in de 1ste Afd. G-T. en de andere helft van den B. T. een beweeglijk deel, dat de batt. in alle terreinen kan volgen. Zoo daaraan behoefte bestaat, geschiedt de munitie- en bagage aanvulling door middel van dat beweeglijk deel van uit den autotrein, die aan de groote wegen gebonden is. Het gebruik van vrachtauto's brengt nog het voordeel mede, dat zonder verlenging van de marschcolonne de dubbele hoeveelheid munitie en bagage kan worden meegenomen. Dit acht ik vooral ten opzichte van de mun. aanvulling van groot gewicht. Wanneer de mun. in de mun. kisten van 7.5 c.M. Vd geborgen en aldus verpakt wordt vervoerd, behoeven aan de vrachtauto's geen bijzondere voorzieningen te worden getroffen. MB RAK. (Slot volot). 4. HET VOORLOOP1G JAPANSCH 1NFANTERIE-REGLEMENT 1920. Bedoeld reglement verschilt in zijn opzet weinig van het Infan- rerie-Reglement van 1909. Het is te beschouwen als een verbe terde en vermeerderde druk hiervan, eerder dan als een ontwerp van een nieuw reglement. De wijzigingen houden voornamelijk verband met le. Het streven om de vormen, bewegingen en de oefeningen der eenheden te beperken tot hetgeen het gevecht eischt, onder blijvende erkenning nochtans van de waarde van gesloten exercitiën, vooral van kleine afdeelingen, voor de ontwikkeling en de handhaving van de tucht. 2e. De noodzakelijkheid van ijlere vormen (normale tusschen- ruimte tusschen de tirailleurs vier pas, splitsing der sectiën in de geopende orde van de compagnie). '3e. De indeeling van een afdeeling infanteriegeschut per regiment en van een compagnie mitrailleurs per bataljon, de mogelijke toevoeging van bommenwerpers aan de bataljons en van lichte mitrailleurs aan de compagniën. 4e. Het gebruik van vliegtuigen. 5e. De mogelijkheid van gasaanvallen. oe. Het inzicht, dat nog meer dan vroeger de aandacht moet wor den geschonken aan 35

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 35