9 dat de aanval W. van de Maas uitgevoerd zal worden met een Am. leger (12 a 14 Divisies) tusschen de Maas en het Argonnerwoud, links gesteund door een aanval van Qouraud, het geheel onder bevel van Pétain. Dan volgt op 3 Sept een zeer belangrijke Directive. De vijand geeft teekenen van desorganisatie en het is van belang van het verkregen resultaat gebruik te maken door den slag voort te zetten tot aan de Maas; de gezamelijke bewegingen zullen in convergeerende richtingen worden uitgevoerd: lste de Eng. legers, gesteund door den linkervleugel der rr. zullen'voortgaan aan te vallen in de algemeene richting Cambrai - St. Quentin (doorbreking van de Hindenburg-linie); 2de. het Am. leger zal a. tegen 10 Sept. het offensief in Woëvre opnemen tot aan de lijn Vigneulles Thiaucourt - Règneville. b. tegen 20 of 25 Sept., dank zij de „économie des forces in Woëvre bewerkstelligd, een offensief inzetten in de algemeene richting van Mézières oostelijk gedekt door de Maas, links ge steund door een aanval van het 4de Fr. leger. Reeds den 8sten Sept. vervolledigt een nieuwe Directive van den 2dén. De vijandelijke reserves raken uitgeput in den slag tusschen Som me en Reims. De slag moet dus nog meer naar het N. verbreed worden Het Belo-ischeleger dient op te treden. Een otfensiet op groote schaal in de richting van Brugge en Gent moet wor den voorbereid; dit offensief zal de Belgische kust bevrijden, het oebied ten N. van de Lys zal er door heroverd worden. Uit- voering doo,: de Belgen, het 2de Eng. Leger (Plainer) 3 Divisies Fr. Inf. en een Fr. Cav. korps, het geheel onder bevel van den Koning, aan wien wordt toegevoegd^ de Fr. generaal Degoutt (6 Leger) met diens volledigen staf." Te zelfder tijd dus, dat de beide zijden van den driehoek Cambrai St. Quentin - Mézières worden aangegrepen, zal de D. linie in Vlaanderen worden omtrokken. Terwijl in het centrum, vanaf het Leger van Mangin tot dat van Horne van 12 tot 22 Sept. verschillende voorstellingen van de Hindenburg-linie die op een afzonderlijk kaartje is aange geven en hier dus niet nader wordt besproken - worden geno men, breekt den 12den Sept. de strijd om den saillant St. Mihiel los. De saillant van St. Mihiel 12—15 Sept. Het 3de en 4de Am. Korps stooten in N., het 5de Korps in O richting, dus tegen de flanken van den saillant Het 2de Fr. koloniale Korps verbindt beide vleugels in een stelling tegenover St. Mihiel. 48

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 48