zal worden overgeplant op het geheele Indische Leger, inderdaad modelcompagnieën zijn. Het uit deze compagnieën stammend kader zal dan werkelijk zijn de ruggegraat van het Indisch Leger. Deze compagnieën zijn dus nog belangrijker dan de militie compagnieën, en zullen in de eerste plaats geëncadreerd moeten worden met de beste officieren en het kader lste. De compagniescommandant moet zijn een geroutineerd ka pitein, die goed met Europeanen weet om te gaan, die hen begrijpt en veel weet te geven, maar ook veel weet te nemen, niettegenstaande de zoogenaamde tijdgeest. Hij dient door den Korpscommandant zooveel mogelijk te worden gesteund in zijn gezag. De onderhebbenden der com pagnie moeten begrijpen, dat de compagniescommandant werkelijk de macht in handen heeft en dat de Korpscomman dant slechts in uitzonderingsgevallen een andere beslissing neemt dan de compagniescommandant Daarom geen jong kapitein of luitenant aan het hoofd van deze compagnie, daar een dergelijk hoofdman wellicht te veel leiding zou ondervinden. De commandant van een compagnie A. T. moet iemand zijn, die geen leiding meer behoeft. 2e. lern dienen ter zijde te staan de beste officieren en het beste kader van het Korps. 3e. üet administratief kader van de compagnie dient steeds vol ledig te zijn, daar vooral de A. T. troepen onderworpen zijn aan zoovele diverse gunstige bepalingen en onderhevig aan vele mutaties. 4e. Verder bestaat er voorloopig dringend behoefte aan een 2-tal geroutineerde schrijvers 2) op het comnagnieskantoor. De O. O. administrateur heeft handen vol werk aan zijn geldelijke verantwoording. Wij denken hierbij o. a. aan het opmaken van aparte aantooningen van eindelijk afgehandelde reclamestaten van vorige dienstjarenhet uittrekken van 57 We zijn het roerend met S. eens. Een korpscomdt. zij spaarzaam in liet wijzigen van beslissingen 'straffen) van den Comp Comdt. anders ondermijnt hij de discipline, in stede van haar te handhaven Red. 2). Of één schrijver in het bezit van een schrijfmachine. Dikwerf wordt nu om werk te besparen en omdat nu eenmaal de middelen, i.e. de schrijvers, ontbreken geen legger van uitgaande stukken aangehouden. Als gevolg "hiervan kunnen geen antecedenten worden geraadpleegd en komen vele stukken onverhandeld terug met de aanteekening.; „Zie A. O- No: Veel werk zou bespaard worden, indien door Hoogerhand, de stuk ken in de vereischte vorm verbeterd, ter overmaking werden terugge zonden, daar het nu meermalen gebeurt, dat een dergelijk foutief op gemaakt stuk diverse malen heen en weer gezonden wordt. Een troepenofficier is nu eenmaal niet doorkneed in administratieve spitsvondigheden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 57