rappel soldij voor burgers, die in het tijdvak 1 Jan. 1920 tot 1 Juni 1921 in het Indisch Leger hebben gediend en bij de compagnie waren ingedeeld het maken van spoedopgaven tlb van statistiek en Volksraad, enz. De fourier heeft genoeg te doen in de rustkamer en bij het op maken van achterstallige vernieuwingen als gevolg van de vele mutaties bij de compagnie, als: zieken, gedetacheerden voorden Krijgsraad, vermisten, provoostgestraften, verlofgangers, enz. Voor het opmaken van reclame- en verzoekstaten zijn beslist nog 2 schrijvers noodig Dat dit werkelijk urgent is moge blijken uit eenige hieronder aangehaalde voorbeelden van de meest uiteenloopende verzoeken en reclames, die buiten de gewone, behandeld moeten worden. Brig. A. verzoekt vergoeding voor verhuiskosten. Fus& B. reclameert een verbeterd stamboek voor wat betreft de aanteekening van zijn dienst als vrijwillig militair in het Ned. Leger. C. verzoekt inlichtingen of de tijd doorgebracht bij de Al- gemeene politie in West-Indië ook mederekent voor diensttijd bij de berekening van de verhooging van zijn soldij. D. reclameert zijn vernieuwingen gedurende den tijd, dat hij met verlof in Nederland verbleef. E. reclameert een vergoeding van f 50.— bij veriot in Ne derland. Hem is 'ter oore gekomen, dat anderen deze vergoeding is uitbetaald bij aankomst bij de Kol. reserve te Nijmegen, terwijl hem dit is onthouden. F. verzoekt inlichting over zijn spaarbankboekje, door hem aan het postkantoor te A. ingeleverd. G. verzoekt inlichtingen wat door hem genoten is voor zijn gewettigd kind, tijdens zijn indeeling bij het detachement te K. Enz., enz. Al deze reclames en verzoeken moeten eerst grondig worden onderzocht en beschikt de compagniescommandant hiervoor niet over voldoend en goed geschoold personeel, dan zal hij ook in verband met zijn andere administratieve werkzaamheden, te veel aan zijn bureaustoel gekluisterd blijven. Aanbevolen wordt om des middags te werken aan de admi nistratie. Afgescheiden van het feit, dat inderdaad toch reeds dikwijls de compagniescommandanten gedwongen zijn in de namiddag-uren terug te komen in het kampement, zou dadelijk de vraag gesteld moeten worden „Als het regel is, dat de compagniescommandant des middags de administratieve stukken behandelt, op welke uren moet dan de O. O. administrateur zijn eigen werk doen 58 Zie noot 2 vorige pagina.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 58