62 in verband waarmede de vergadering met de meeste klem aandringt op een krachtige actie van het H. B. teneinde aan dezen wantoestand een einde te maken. 12. DE N. I. VERLOFSOFFICIER No. 9. Deze aflevering bevat, behalve een artikel: „Berekening van bezoldi ging'1 en de gewone rubrieken, uitsluitend Vereenigingsnieuws. 13 OVERZICHT VAN NEDERLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Mavors No. 5. „Stormscholen" bevat eenige gegevens omtrent de op leiding van stormmannen en afdn. in Nederland. Verder treffen we aan een aanvulling op het verslag omtrent „Het geïm proviseerde autovervoer gedurende den Marneslag 14 (Febr. afi.), waar uit blijkt, dat de discipline bij autovervoer zeer streng moet worden ge handhaafd. m Het vervolg van „Maskeeringen'' geeft o. a. aan om bij gebrek aan mas- keeringsmateriaal, de voertuigen niet in parken te vereenigen, maar ze stuk voor stuk zeer verspreid onder boomen op te stellen. De verschil lende depóts behooren ook gedekt te worden opgesteld. Dank zij onze kampongs, zal bij eenige zorg, nagenoeg alles onzichtbaar kunnen worden opgesteld- n. o. m. zullen de rapporten van onze luchtwaarnemers aangeven, da? zeer 'weinig of niets van hetgeen in de kampongs is opgesteld kan worden waargenomen. Uit Inzichten over de opleiding der ofn. bij het Fr. leger enz. zij het volgende aangehaald: „Het algemeen wetenschappelijk on derricht verzekert het prestige der off. over de onder- of f. en over den troep." „De kolonel is verantwoordelijk voor het onderricht van zijn off. korps." Waar en in Amerika en in Fr. (beide landen, welke 001 logservaring hebben opgedaan) meer en meer wordt aangedrongen opeen betere wetenschappelijke oplei ding der off., kan niet genoeg worden gewaarschuwd tegen het streven door enkelen aan den dag gelegd, om de off. opleiding te vereenvoudigen dan wel meer en meer de offn. te doen vervangendoordienstdoende-otfn Mavors No. 6. geeft een vervolg van „Aanvalswagens" met enkele gebeurtenissen uit den .grooten oorlog„Stikgassen en gasmaskers geeft gebruik en samenstelling van dit nieuwe aanvals- en verdedigingsmiddel, waarbij echter niet moet worden vergeten, dat algemeen wordt aangenomen, dat in een toekomstigen oorlog de gasoorlog door de art. zal worden crevoerd. Stormtroepen" bevat thans een schema van een oefeningsprogramma, waaruit blijkt welk een groote waarde wordt gehecht aan de Zweedsche gymnastiek. In de bespreking van „L'instruction sur l'orgamsation du terrain enz. geeft Kapt. Froger te kennen, dat dit voorschrift geheel op den positie- oorlog is gebaseerd. Een stelling, bestaande uit 2 of meerdere posities, zal alleen in den oorlog worden aangetroffen, als beide vleugels zijn aange leund- dit neemt o. i. niet weg, dat in den bewegingsoorlog een stelling ook eenige diepte moet bez tten. Een zeer moeilijke vraag is het,^pf wij met het oog op de uitwerking van de vijandelijke art. het streven naar een groot schootsveld moeten prijsgeven en voornamelijk het afstootend vermogen van het flankeerend vuur moeten benutten. Is geen groot schootsveld aanwezig, zooals vaak in onze terreinen het geval is, dan isvanzelfsprekend 6 flankeerend vuur de eenige wijze om hieraan tegemoet

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 62