66 bevelen, niettegenstaande zij is „fort séduisante par son apparence simple et artistique." „Le tir dit sans réglage" echter geschiedt voorloopig zonder gebruikmaking van het kanon, door middel van berekeningen, door spe cialisten uitgevoerd, waarbij alle van invloed zijnde factoren in beschou wing worden genomen. De tijd benoodigd voor deze berekeningen, kan bij de battn worden benut voor andere doeleinden, als niun. aanvulling enz. Op het gewilde oogenblik wordt plotseling het vuur op het bepaalde doel geopend; de tijd noodig voor de afkoeling van het geschut wordt gebruikt voor het wijzigen der berekeningen. Noodig zijn: „la surveillance du champ de bataille'' en „Ie controle de tirs de masse dont les points moyens sont faciles a situer. On peut, a tour de röle et a courts intervalles, faire travailler le max. de canons au bénéfice successif d'éléments d' inf. On exploit a fond la maniabilité des trajectoires." Alles is van te voren geregeld; het verbreken der verbindingen stoort het vuur in het geheel niet, aantal en soort der te verschieten projectielen is van te voren bepaald. Verder treffen we aan, het slot van „Matériels allemands et autrichiens'' enz. Mil. Wochenblatt 21 Mei bevat een bespreking van„Réflexions sur l'art de guerre par Gen. XY," door Gen. v. Kuhl, waaruit blijkt, dat ook de toestanden in het Fr. leger niet altijd even schitterend konden worden genoemd. „Die Erziehung der Führer zu Charakteren zur Entschluszkraft sei in der französischen Armee durch den Einflusz der Politik erschwert worden. Ausgezeichnete Offiziere, die nicht fügsam genug waren, seien beiseite geschoben, die anderen, die blieben, urn ihren Lebensunterhalt zu finden, dadurch eingeschüchtert worden. Viele Führer seien durch die jahrenlange Beschaftigung in den Staben, in den sie mit Schreib- arbeit überlastet waren, einer selbstandigen Entschluszfassung entwohnt worden. Wer eininal auf der Kriegsakademie der Zeugnis der Befahigung zum Generalstab erworben hatte, brauchte nur pünktlich in den Büros seine Schreibarbeit zu verrichten, um mit Sicherheit auf der militarischen Stufenleiter in die Höhe zu steigen;'' terwijl verder wordt geklaagd, dat door het geven van bevelen, waarin zelfs de kleinste details werden geregeld, welke niet eens alt ij d uit voerbaar waren, de zelfstandigheid en het zelf-denken der onderaanvoerders verdwenen. Rev. d' inf. 15 Maart. In „Quelques reflexions sur le problême de la reorganisation mil." (vervolg art.) geeft Schr. te kennen, dat de oorlog steeds gevoerd zal worden door menschen, die de eigenschappen van het materieel zullen benutten. De moreele factoren blijven van het grootste belang. Hij waarschuwt tegen te groote verwachtingen van de uitwerking van de nieuwe strijdmiddelen. „Les nouveaux engins ne conservent toute leur valeur qu'un temps restreint: celui qui est indispensable a l'ennemi pour trouver la parade etconstruire les moyens de défense necessaires. Avec le formidable développement industriel moderne, quelques mois suffisent". Zeer zeker een waarschuwing tegen de optimistische verwachtingen t.a.v. duikbooten-vliegmachines-tanks enz. Het art. wordt vervolgd. „Organisation actuelle de l'inf. allemande" geeft thans de organisatie van de cie mijnwerpers, de depötcie van elk. Regt., terwijl uit de ver dere gegevens t.a.v. het Regt. kan worden opgemaakt, dat de verhouding van Off. en minderen staat als 1:30 en die van het onderoff. kader en manschappen als 1:50; vóór 1914 waren die verhoudingen 1:30, resp. 1 10. Waar in het „Reichsheer" de helft van het aantal manschappen bovendien kan worden ingenomen door kader, is dit leger dus in staat zich te verdriedubbelen. Verder treffen we aan „Etude technique des chars de combat" en „Au Maroc"„La chimie et la guerre" geeft aan het gebruik van rookgordijnen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 66