68 „The first point is that the selection of the base or advanced base will largely governed by the range and characteristics of the defenders aircraft. Even if his aircraft were not very strong the base could hardly be as close to the actual point of landing as were Inbros and Mudros or all secrecy would be lost." Een nadering van de kust gedurende den nacht om in den vroegen morgen te landen wordt opgemerkt als de verd. in den vooravond ver kenningsvliegtuigen uitzendt. Het verjagen van deze vliegtuigen is voor den aanvaller niet voldoende, zij moeten worden vernietigd vóór zij bericht kunnen geven. En dit is juist moeilijk, omdat het aantal vliegtuigen, het welk kan worden medegevoerd nog altijd beperkt is, men voor een groot deel genoodzaakt is watervliegtuigen te bezigen, welke in capaciteit ten achter staan bij landvliegtuigen. De jagers zullen aeroplanes moeten zijn, waarnemers kunnen worden gevormd door seaplanes. Bovendien kan de verdediger een luchtraid uitvoeren op de stilliggende transportschepen. De verdediger is, volgens Schr., door de invoering van de luchtvaart als strijdmiddel ten dezen meer gebaat dan de aanvaller. Verder treffen we aan: „Finance of the army" The defence of Verdun- Operations of the British army Aug./Sept. '14—The Marne 1918—The Tur kish operations in Palestina, overgenomen uit Liman v. Sanders „5 Jahre Türkei." Een zeer interessant art. wordt gevormd door „Danger values," waarin Schr. aangeeft hoe dikwijls een gevaar bij tenig nadenken absoluut geen gevaar blijkt te zijn. Voor „snipers" behoeft men niet bang te zijn als men slechts vermijdt op bepaalde punten langer dan 3 sec. zichtbaar te blijven. Deze tijdsduur heeft de sniper beslist noodig om te richten. Men is geneigd het gevaar grooter te achten, dan het in werkelijkheid is. T. a. v. het mitr. vuur zegt hij: „If no man exposes himself for more than three or four seccnds the advance can be accomplished with almost com plete safety. Machine-gunfire in open country cannot hold up well trained determined troops. If men by short, sharp diagonal rushes move forward taking cover only sufficiently long to regain their breath, and threaten the flank of mach. guns, there will be little difficulty in capturing the position ?nd it was by this method that many guns were captured in France and Flanders. It is twice as dangerous to take half an hour over an attack as fifteen minutes." Van het geweer zegt Schr. „By far the most dangerous form of fire is that from well-trained infantry, omdat men geen idee heeft waar de volgende kogel zal vallen, doch gelukkig voor den aanvaller zal hij zeer zelden goed geoefende inf. tegenover zich hebben. Hij vindt het noodzakelijk, dat men den soldaten leert het gevaar te ontleden, waardoor zij meer zelfvertrouwen krijgen en tevens leeren de methoden toe te passen om het gevaar tot de kleinste afmetingen terug te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 68