ook bij den Inf.-aanval de breedte van het aanvalsfront een rol, maar zij is meer het gevolg van de noodzakelijkheid om troepen over te hebben om zich in de diepte te échelonneeren Van daar, dat het aanvalsfront van de beslissende groep zooveel smaller moet zijn, dan dat van de vasthoudende gruep. Het Art. Regt., dat den aanval van de beslissende groep sieunt, heeft (fan ook een veel geringer front onder vuur te nemen, dan dat, 't welk den aanval van de vasthoudende groep steunt. bbb. Behalve de primaire, heeft de art. nog een secundaire, een beschermende taak te vervullen, waarmede een derde groep' te belasten. Bestaat de primaire taak der het eerst ingezette groepen de z. g, art. de première ligne uit het banen van een weg voor de inf., uit het coöpereeren van haar vuur met dat van de mitrs gevechtsvliegtuigen, en van de inf. zelve, de secundaire taak van de in reserve gehouden derde groep art. de deuxième ligne - is meer van beschermende aard. Aangezien deze indirecte steun altijd ondergeschikt is aan den directen, omdat de overwinning afhangt van het slagen van den hoofdaanval, dienen de voortebereiden stellingen van de derde groep in de eerste plaats gericht te zijn op het versterken van het vuur van de groep, aangewezen tot ondersteuning van den hoofdaanval. Waar van tevoren niet uitgemaakt kan worden, welk van de drie deelen van die groep versterking behoeft, dienen de drie deelen, waaruit het Regt. bestaat eveneens in de derde groep vertegenwoordigd te zijn. Bij een indeeling van de Div. art. in 2 Regfn, loopt men kans, dat battn van het 2de Regt, na reeds te zijn ingezet, moeten worden aangewezen ter versterking van het 1ste, dan wel, zal men van den aanvang af het verband bij een der Regtn moeten verbreken, en zoodoende genoodzaakt zijn toch een reserve in het leven te roepen. Pij de driedeeling is dit uitgesloten en heeft elk Regt zijn bepaald afgeronde taak. Wanneer het in reserve gehouden derde Regt in afwachtingstelling wordt geplaatst, kunnen de battn naar behoefte worden ingezet. De beschermende taak van het 3de Regt kan bestaan uit: 1 bescherming van de onaangeleunde flank of flanken en 2 bevuren van bestrijdbare battn. De battn, die aangewezen worden om de stellingen in te nemen, bedoeld onder 1, dienen zich in verbinding te stellen met den Batons Comdt, belast met de gevechtsbeveiliging. Een derde taak rust op de in reserve gehouden groep, n 1. om bij een ev. vervolging te worden ingezet, dan wel te worden ingedeeld bij de troepen, die bestemd zijn voor het innemen van een ev. opnamestelling. 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 10