Zij organiseert hare verplaatsingen zoodanig, dat zij steeds in staat is vorenvermelde taak te vervullen, hoe ook het vooruitgaan der inf. zij. Uit de omstandigheid, dat de art. aan de inf. den weg baant, volgt, dat zij op het gevechtsveld een omvangrijke taak heeft, welke zeer verschillende combinatiën in het gebruik van het materieel vergt. De Commandanten van alle eenheden, waaraan art. is toege voegd, moeten daarom daaraan steeds duidelijke en volledige bevelen geven en de uitvoering van die bevelen van den aan vang af en gedurende alle gevechtphasen controleeren. Gebruik. Het gebruik der art. is gebaseerd op het verkrijgen van 1. Overmacht om den aanval te vergemakkelijken; deze over macht wordt niet alleen verkregen door het in werking brengen van sterke krachten, maar ook door concentratie (cursiveering van het voorschrift) daarvan op de aangevallen doelen 2. dieptewerking, waardoor elke aanval zoo ver kan worden voortgezet als overeenkomt met de plannen van den A. B. 3. continuïteit, die snelheid in het op elkaar volgen der ver schillende aanvallen op de achtereenvolgende doelen mogelijk maakt, waartoe een vooruitbrengen der art. in verband met de vorderingen der int', noodig. De voorwaarden er van worden geregeld in bevelen, die het gebruik der art aangeven voor, tijdens en na den aanval. Wan neer men naar verrassing streeft, kan het gebruik der art. voor den aanval worden beperkt. Bepaling van de doelen en tactisch gebruik van het vuur. Grondslag voor het gebruik vormen de resultaten der verken ningen. A. Battn en—uitk ij k en waarnemingsposten op aarde en in de lucht. De art. moet den strijd met de vijandelijke art. aanvangen om haar te vernietigen of te neutrali seeren zij moet de waarnemingsposten vernielen of door rook maskeeren. Deze strijd wordt voor, tijdens en na het gevecht voortgezet. Het vuur op de waarnemingsposten moet vooral tegen het einde van het tijdperk van voorbereiding van den aanval worden opgevoerd. Het wordt afgegeven met B. G. om alle communicatie af te snijdenmet rookgranaten om de obser vatie onmogelijk te maken met bijzondere projectielen (giftige gassen, traanverwekkende gassen), meer in het bijzonder voor het neutraliseeren, wanneer terreinen weer het gebruik mogelijk maken. 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 2