Elk vernielingsvuur moet worden gevolgd door storend vuur bij dag en bij nacht om herstelling der vernielingen te beletten. Het program van het vernielingsvuur moet rekening houden met de wenschelijkheid om de vijandelijke batt. of groepen echarpeerend of enfileerend onder vuur te nemen, vooral als zij dicht bij elkander zijn opgesteld, omdat dan met de minste mun. de meeste uitwerking kan worden verkregen. In dat program moeten de batt., groepen en nesten worden aangegeven, die door elke groep moeten worden bestreden, de volgorde van urgentie van vernieling, het regelen van het storend vuur bij dag en bij nacht, en de batt., die gereed moeten blijven om on middellijk het vuur te openen tegen zich later ontblootende battn. In dat program wordt ook opgenomen het vernielingsvuur op de vijandelijke uitkijkposten. Het program wordt naar omstandigheden gewijzigd. Het program van neutralisatie geeft aan, welke battn moeten worden geneutraliseerd door elke groep in zijn normale en ev. zone. De vernieling van de verdedigingswerken geschiedt door de Divisie-art., samengesteld overeenkomstig de te nemen actie. Het vernielingsvuur gaat gepaard met storend vuur in den omtrek van het doel, teneinde het personeel, dat in granaattrech ters een schuilplaats zocht, te treffen. De comdt der art., waaraan dit vernielingsvuur is opgedragen, blijft voortdurend in verbinding met de comdtn der inf.-afd. te genover de onder vuur genomen doelen. Deze laatsten houden de eersten van alle bijzonderheden op de hoogte. De vernieling wordt gecontroleerd door patrs en verkenningsoffn. De Divisiecomdt regelt het program dezer vernielingen; aller eerst worden die doelen onder vuur genomen, waarvan de herstelling voor den vijand het moeilijkst is en de vernieling voor hem het hinderlijkst. Waar men zuinig met de mun. moet zijn, is het daarom goed in dat geval niet te spoedig te beginnen met het maken van bressen, die spoedig kunnen worden hersteld. De Divisie-comdt regelt ook het storend vuur om het herstellen te beletten; daartoe worden mitrailleurs en veldgeschut gebruikt, waarvan het vuur wordt afgewisseld met eenige rafales van zwaar geschut. De Comdt der Divisie-art. maakt een gedetailleerd program voor het geheel op, dat hij den Divisie-comdt ter goedkeuring aanbiedt. Hij geeft eiken groep de te bestrijden doelen aan, draagt zorg voor de mun.-voorzienig evenals voor de inrichting en bezetting der uitkijkposten, ook voor de luchtwaarneming. Hij organiseert verder het onderhouden der vernielingen. Het vernielingswerk wordt geleid en gecontroleerd door den Divisie-comdt, die daartoe zoo vaak mogelijk de vernielingen doet photografeeren. De photo's worden aangevuld door de rapporten van de waarnemers in de lucht en in andere uitkijk- 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 4