50 invoering oorzaak zal zijn, dat er geen oorlog meer zal ontstaan werpt Schr. tegen: „The answer to that assumption is that in the past the development of new weapons ofgreat destructive power has never prevented a nation from rushing into war." „Smoke screens" geeft de meest geschikte samenstelling van de chemische stof voor het bereiden van rookgordijnen. In de R e v. d' a r t. Juni, treffen we aan het vervolg van „La manoeu vre par le feu" en „Les défenses d'Hëligoland", welk art. reeds^ vroeger is besproken en verder een studie omtrent „Materiels a chenilles." „Evolution des méthodes de tir enz." geeft aan op welke wijze het vuren der art. bij de geallieerde legers plaats vond, van af het begin van den oorlog tot het einde, waaruit blijkt, dat overal de schietmethodes van de vest. art. werden overgenomen met toepassing van de gegevens omtrent het weer, de temperatuur enz. Van veel belang zou echter zijn te weten, hoe het vuren in een volgenden bewegingsoorlog zal geschieden. Verder treffen we aan eenige gegevens omtrent den D. mortier van 42 cM. Inf. Journal Juni '2i. In „The U. S. should not lead in dis armament -Because wordt aangegeven op welke wijze gronden het verkeerd zou zijn als Am. overging tot een geheele of ged. ontwapening. In dit art. is een nuchter denkend mensch aan het woord. In „Mechanical transport" geeft Schr. te kennen, dat niettegenstaande het gebruik van de mechanische middelen in den afgeloopen oorlog, deze slechts was: „a war of antique traditions." In alle oorlogen is gebleken, dat het transport steeds te wenschen heeft overgelaten, niettegenstaande de kunst- en spoorwegen en zelfs de luchtvaart. In de tank heeft men in de eerste plaats een nieuw wapen begroet, hetgeen zeer onjuist is: neen, de tank en vooral die met „remouvable track", welk type over de wegen kan gaan door middel van wielen en door het terrein als caterpillar, is de nieuwe vorm van transport, welke de legers mobiel zal maken en geheel onafhankelijk van de wegen. „Liaison with the people" geeft aan op welke wijze het volk kan worden geïnteresseerd in het leger. Ook bij ons zou het nemen van derge lijke maatregelen aanbeveling verdienen, al kunnen de aangegeven middelen zonder meer niet worden aangewend. Art. Monatshefte Mei/Juni. In „Über den Bogenschusz mit Bz." bespreekt Rohne de te verwachten uitkomsten van dit vuur bij gebruik van Gr. en GK. van de lichte F. H. „Die Wegname des Sperrforten Manonviller enz." bevat een ongezouten kritiek op de verrichtingen van den verdediger. Uit „Verschiedenes" moge worden vermeld, dat men reeds in '15 „Kühlpatrone" heeft gebezigd om door het snelle vuren verhitte loopen door middel van vloeibaar koolzuur, als anderszins weder af te koelen. Allgem. Schw. Mil. Zeitung 25 Juni. „Kriegslehren" geeft thans een beschrijving omtrent den te velde noodigen mun. voorraad; in het algemeen is met het invoeren van snelvuurwapenen, het mun. verbruik in hooge mate gestegen, hetgeen Schr. met cijfers bewijst, o. a. moest in den R. J. oorlog gerekend worden op een bewegelijken voorraad van 1000 schoten en een dagvoorraad van 200 schoten per stuk. (het art. wordt vervolgd). „Spitzgeschosse" behandelt de voordeelen verbonden aan het spitsetp van den kop der art. projectielen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 50