52 c. een „position de barrage" op 4 a 6 K. M. afstand om een mogelijk doordringen te belettenbezet door de res. Di v. n. De intervallen zijn verdwenen. „Commission de gare régulatrice" geeft de taak van de regelings- afdeelingopgemerkt zij, dat deze eenigszins afwijkt van onze hiermede overeenkomende organisatie. Bij ons is de regelingsafd. zuiver een ver- zendafdeeling, in Fr. werd men gedwongen de standplaatsen dier afdeelingen te wijzigen „en un vaste entrepot d un grand nombre de denrées et de matérels nécessaires a l'armée." ,.0n est arrivé expérimentalement a la conclusion qu il etait necessaire d'entretenir a la gare régulatrice 5 a 6 jours de petits vivres d avance pour l'effectif normal de l'armée. De ce fait, les magasins de vivres se sont transformés en véritables magasins généraux, réclamant Femploi d'un personel considérable et une surveillance de tous les instants." Hetzelfde had plaats ten aanzien van art.-mun., genie-mat., mat. enz. van den geneesk. dienst. De dienst van den afvoer rustte eveneens op deze afdnom het moreel van de troepen zoo min mogelijk te doen lijden van den aanblik van gewonden, werd het evacuatie-hospitaal op eemgen afstand van de standplaats der regelingsafdeeling opgericht als „gare régulatrice secondaire" onder den naam van „régulatrice sanitaire. De vraag rijst of wij, in verband met ons slecht ontwikkeld spoor- en kunstwegennet in oorlogstijd ook niet eveneens zullen worden genood zaakt tot het nemen van dergelijke maatregelen. „Die Berücksichtigung der besonderen und Wrtterungseinflusse (B. W. E.)" bespreekt den invloed der weersgesteldheid op de baan der projectielen. „Zielerkundung und Beobachtung duren Photographie, Ballon enz. geeft aan dat voor dezen dienst geen personen, doch alleen „Registrier- gerat" geëigend is. „Bei moderner Art. stellt Erkundung und Beobachtung den wichtigsten Lebensnerv dar; ohne erstklassige derartigeEinrichtungen sind die vollkommensten Geschütze und selbst überlegene Geschutzzahl wertlos." Uit het behandelde blijkt echter tevens, dat er heel wat toe noodig is voor op deze wijze de gegevens zijn verkregen voor het vuren. „Reliefplane in alter ur.d neuer Formbeschrijft een fabriekmatige vervaardiging van reliëfkaarten en geeft aan hoeveel nut men hiervan kan trekken voor het onderwijs, ook op mil. scholen, te velde enz. „Tarnkleidung" vermeldt, dat om de onzichtbaarheid te vergrooten, talles wat van boven te zien is donker moet zijn gekleurd en de zijvlakken ichter J. U. S. A. J u n i. „Tactical organisation and employment of searchlights against naval targets 2)" geeft een beschrijving van de verschillende zoek lichten, de eischen er aar. te s'ellen en bespreekt daarna het gebruik. Behalve de zoeklichten in vaste opstellingen beveelt Schr. het gebruik van bewegelijke aan, vooral van de „wheeled caterpillar," waarbij de stroom door het voertuig zelf woidt opgewekt, terwijl het geheele samenstel z. n. op een platten spoorwagen moet kunnen worden geladen. In „The future of anti-aircraft art." bespreekt Schr. het artikel „Anti aircraft?" voorkomende in de Febr. afl. en geeft daarbij te kennen, dat de groote moeilijkheid daarin is gelegen, dat na elk schot het doel zich weer heeft verplaatst in hoogte, breedte en afstand en komt tot de slotsom: „The rapid motion of the target and the time intervals insolved in the flight of the projectile do not necessarily preclude the development of anti-aircraft art. as an effective defensive arm. Een zeer interressant art. Red. 2). T. g. t. voor ons een zeer belangrijk onderwerp. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 52