55 elementen elkaar door vuur kunnen steunen. Het vuurfront mag geen lacunes bevatten. In theorie is dit zeer aardig, doch mag men hierop rekenen, vragen we ons af; geldt het dan thans niet meer, dat de troep, of men wil of niet zal vuren op dat doel, hetwelk voor hem het gevaarlijkst is en dat dus normaal recht vooruit staat? O. i. is al dit voorgeschrevene te kunstig en niet toe te passen bij den aanval en zelfs bij de verd. alleen dan, wanneer zooals bij mitr. deze niet in front kunnen schieten door de inrichting van het mitr. nest. Deze moreele factor wordt o. i. te veel over het hoofd gezien. Reeds van den aanvang af moet gestreefd worden naar vuuroverwicht; wordt de beweging gestuit dan wordt ingegraven en een „organisation d'un système de feux croisés" tot stand gebracht, terwijl z. n. uit de troepen in voorste lijn opnieuw reserves worden geformeerd; waarbij in de vuurlijn machines in de plaats komen van menschen, dan wel de voorste troepen door andere worden vervangen. In de comp. heeft geen aflossing plaats. Dooreen menging van troependeelen moet worden voorkomen, „Quelques soient leurs pertes, les Batons et les compies conservent toujours leurs individualité distincte et ne sont pas fusionnés avec des unités semblables." In de comp. kan z. n, het aantal groepen worden verminderd. De comp. krijgen geen bepaalde aanvalsstrook aangegeven, wel het Baton. De grondvormen van de nadering van het Baton hebben geen verandering ondergaanop open terrein kunnen deze formaties een oppervlak beslaan van 1U00 op 1500 M. De grondvorm der aanvalsformaties, welke eveneens in de diepte zijn geéchelonneerd, is evenmin veranderdde breedte is normaal 300 400 M. (800 M. in „terrain non- ou faiblement organisé), de afstand tusschen de cien is 200 400 M. De C. Comdt draagt zorg, dat van den aanvang af hij het aantal secties in front heeft, „nécessaire pour acquérir sur tout son front la supériorité du feu", waarvoor als regel slechts een deel van zijn gew. mitr. al voldoen de is. Het aanvalsfront van de cie is 200 M., afstand tusschen de échelons 50—100 M. Is het 2de échelon eveneens verbruikt, dan draagt de Bat. Comdt zorg voor versterking of aflossing. De sectie neemt niet meer dan 150 M. front in; de cie kan 1 sectie over haar front verdeelen of meerdere secties inzettenelke sectie schuift een of 2 groepen vooruit. Tijdens de nadering geschiedt de voorwaartsche beweging door het maken van groote sprongen door de geheele groep bij den aanval geldt: „11 n'existe aucune formation habituelle d'at- taque pour le groupe de combat. „Les deux équipes concourent avec tous leurs moyens a la mission commune"; m. a. w. geweren en gew. mitr. ondersteunen elkaar. H.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 55