posten en van de inf., welke rapporten eiken avond bij den staf moeten worden bezorgd. C. Wegen en bijzondere inrichtingen. Om de afmatting bij den vijand te verhoogen, door het aankomen van versterkingen, aflossingen, aanvoer van vivres, munitie, andere voorraden enz. te beletten, moet de art. achter de stelling, werk plaatsen, legeringsplaatsen, stations, mun. magazijnen, de verbin dingen enz. onder vuur nemen. Dit geschiedt met alle kalibers (tirs de harcèlement et d'in- terdiction) en met G. K. en B. G. en speciale projectielen. Deze laatsten geven bij voldoend lang voortgezet vuur op doelen als bosschen, ravijnen, enz. zeer goede resultaten bij gunstige weers gesteldheid vooral de tranen verwekkende projectielen wegens de lang aanhoudende werking der gassen. Deze vuren moeten vaak worden gecontroleerd, waartoe meestal ballons en vliegtuigen worden gebruikt, terwijl met hooge spring- punten wordt gevuurd om waarneming van de uitkijk-posten op aarde mogelijk te maken. De benoodigde gegevens worden verschaft door photo's en ondervraging van gevangenen, enz. Iedere waarnemer, op aarde of in de lucht, die een belang rijk doel ontdekt, in het bijzonder troepen (in beweging of in rust), moet dat onmiddellijk aan de batt. melden, waarmede hij in verbinding is; deze moeten deze waarneming exploiteeren of door overbrengen doen exploiteeren. D. Tegenaanval. Tijdens de voorbereiding van een aanval zal de vijand aanvallen verrichten om de eigen voorge nomen aanval te voorkomen of wel tijdens de uitvoering daarvan zal hij een tegenaanval beproeven. De art. moet elke voorbereiding daartoe breken en de aan vallen zelf tegenhouden, indien deze toch plaats hebben. Elke voorbereiding van een aanval op de eigen stellingen moet worden beantwoord met een vuur „de contre-préparation," waartoe men de contra batt. het vuur op de vijandelijke art. doet openen, om deze te vernietigen of te neutraliseeren; alle voor vernieling van de vijandelijke verdedigingswerken bestemde art. haar vuur doet concentreeren achter de bedreigde zone de verbindingen en inrichtingen van de betrokken vijandelijke sector onder vuur doet nemen. Wanneer ondanks deze maatregelen de aanval wordt doorge zet, wordt een afsluitings-vuur afgegeven. E. De elementen van de actieve verdediging des vijands. Gedurende het vernielingsvuur heeft de vijan delijke inf. zich gedekt, maar zij zal uit hare schuilplaatsen te 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 5