paden, wegen, enz.); systematisch vermoedelijke verzamelzönes van den vijand onder vuur te nemen en onmiddellijk de tegen aanvallen door hevige vuurconcentratie te bestrijdengedurende en na den aanval, zoolang als de A. B. dat noodig acht, een beschermend afsluitingsvuur af te geven op de flanken van den aanval en tegelijkertijd met de begeleidende batt. het front van den aanval te dekken. Het vuur wordt afgegeven door licht veld- en door krombaan- geschut; men gebruikt B. G. S.B. G. T., G. K. en rookprojectielen. Het bestaat gewoonlijk uit frontaal, echarpeerend of enfileerend vuur, dat met sprongen van verschillende lengte wordt verplaatst. Wanneer het rollend afsluitingsvuur dat vuur zou bereiken, wordt het op andere doelen overgebracht. Bij het afgeven van echarpeerend en enfileerend vuur moet er op worden gelet, dat dit geen gevaar oplevert voor het voor waarts gaan van nevenafdeelingen. Het beschermend vuur is vooral van belang, wanneer de inf. haar einddoel bereikt, om haar te beschermen tegen tegenaan vallen in vereeniging met het begeleidend vuur. Maar op dit oogenblik begint ook de veldart hare stellingveranderingen voor het afgeven van beschermend vuur in vereeniging met de nog in stelling staande batt. veldart. zal men daarom zwaar vlakbaangeschut gebruiken om de stellingveranderingen te maskeeren en de vermindering van de daaruit voorvloeiende vuur- dichtheid te compenseeren. Hoe meer de vijandelijk art. gedes organiseerd is, hoe beter laatst bedoeld geschut voor deze taak is te gebruiken. Wanneer de inf. het gestelde einddoel heeft bereikt, zal het begeleidend en het beschermend vuur moeten worden gewijzigd overeenkomstig de gegeven bevelen en de omstandigheden. In het bijzonder wordt het begeleidend vuur veranderd in een vaste barrage overeenkomstig de ingenomen opstelling. De contre-préparation wordt dienovereenkomstig gewijzigd. Beiden moeten steeds verzekerd zijn, rekening houdende met de verplaatsing der art. Het begeleidend vuur en het beschermend vuur eischen een nauwe verbinding tusschen inf. en art. „Mais, „quels que soient les groupements ou groupes ayant mission ,,d' appuyer les régiments ou bataillons, ces groupements ou groupes „restent toujours sous les ordres du commandant de D. I, qui, „par 1' intermédiaire du commandant d' A. D.' centralise le com~ mandement de 1' ensemble de l' art. de la D. I." (cursiveering van het voorschrift). Reeds voor den oorlog verwierpen de Fr. voorschriften het door ons van Percin overgenomen standpunt, dat art., welke was aangewezen om den aanval van een bepaalde inf -afd. te steunen, onder de bevelen van den comdt daarvan zou komen te staan. De oorlogservaring heeft de opvatting der vroegere voorschriften dus volkomen bevestigd. 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 7