Er is echter geen resultaat te verwachten, wanneer de dicht heid onvoldoende is. Daarom mogen nimmer te uitgebreide doelen worden aangegeven en moeten deze steeds scherp worden aangewezen. Veiligheidsmaatregelen. 1. Tegen giftige gassen. Wanneer het te beschieten doel op meer dan 500 M. van de eigen troepen is verwijderd, hebben deze geen nadeel van die beschieting te vreezen, hoe ook de windrichting, of de vorm van het terrein is. Is die afstand kleiner en kunnen de wolken door de wind richting en den vorm van het terrein naar de eigen troepen toe worden gedreven, dan moeten deze de maskers opzetten. 2. Tegen tranenverwekkende gassen. Bedraagt de afstand weder 500 M., dan zullen de eigen troepen geen nadeel ondervinden. De G., die deze gassen ontwikkelen, mogen echter niet worden aangewend, als die afstand minder bedraagt, uit hoofde van de lang aanhoudende werking der gassen. Indeeling van artillerie. Men onderscheidt een normale, een versterkte en een vermin derde toevoeging. versterkte toevoe ging 1 stuk per 14 M. aan te vallen front: 18 batt. per K. M. 8 dagvoorraden waarvan 2 speciale G. Veldgeschut. normale toevoeging 1 stuk per 18 M. 14 batt. per K. M. 6 dagvoorraden waarvan 2 speciale G. verminderde toe voeging. 1 stuk per 25 M. 10 batt. per K. M. 4 dagvoorraden waarvan 1 speciale G. De behoefte strektheid van aan veldgeschut wordt berekend naar de uitge- het aan te vallen front, opdat over het geheele front de dichtheid van het afsluitingsvuur voldoende zij. De op die wijze verkregen hoeveelheid wordt vermeerderd met een zekere hoeveelheid om het noodzakelijke beschermend vuur, vuur op oogenbliksdoelen enz. af te geven. Zwaar geschut voor verni versterkte toevoe- normale toevoeging 1 stuk per 35 M. toevoe ging 1 stuk per 25 M. aan te vallen front: 10 batt. per K. M. 6 dagvoorraden, waarvan 1 speciale G. 7 batt. per K. M. 5 dagvoorraden, waarvan 1 speciale G. e 1 i n g e n. verminderde toe voeging. 1 stuk per 50 M. 5 batt. per K. M. 5 dagvoorraden, waarvan 1 speciale G. 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 11