De hoeveelheid dezer art. hangt af van de versterkingen welke de vijand heeft aangelegd, van den gewenschten graad van vernieling en van den aan de art. toegekenden tijd om het verlangde resultaat te bereiken. De 2 doorslaggevende factoren zijn dus het totaal gewicht van de vereischte hoeveelheid munitie en de duur van de voorbereiding. Alle art., aanvankelijk voor vernielingen gebruikt, of een gedeelte er van neemt later deel aan het beschermend vuur of aan het neutraliseeren. Zwaar geschut voor Contra-batter ij en. versterkte toevoe ging 1 stuk per 30 M. aan te vallen front op de vleugels te vermeerderen 8 batt. per K. M. 6 dagvoorraden, waarvan 2 speciale G. normale toevoeging 1 stuk per 40 M. aan te vallen front; op de vleugels te vermeerderen 6 batt. per K. M. 5 dagvoorraden, waarvan 1 speciale G. verminderde toe voeging. 1 stuk per 50 M. aan te vallen front; op de vleugels te vermeerderen 5 batt. per K. M. 4 dagvoorraden, waarvan 1 speciale G. De behoefte aan zwaar vlakbaangeschut hangt af van de behoefte aan contra-battn en van het neutraliseeren. De vermeerdering op de vleugels is gegrond op de nood zakelijkheid om het front dezer art. op de vleugels der aanvallende inf. te verlengen. Het zware vlakbaangeschut kan voor enkele opdrachten wor den vervangen door zwaar krombaan. In het algemeen kan men om het minimum aantal benoodigde contra-battn te bepalen, aannemen, dat 1 batt. door 1 sectie kan worden geneutraliseerd. Loopgraafmortieren. versterkte toevoe ging 1 stuk per 25 M. voor elk deel van het aan te val len front, waar loop graafmortieren kun nen worden ge bruikt en rekening houdende met het gebruikt van tanks op daarvoor gere- 12 normale toevoeging 1 stuk per 35 M. voor elk deel van het aan te vallen front, waar loop graafmortieren kun nen worden ge bruikt en rekening houdende met het gebruik van tanks op de daarvoor ge- verminderde toe voeging. 1 stuk per 50 M. voor elk deel van het aan te vallen front, waar loop graafmortieren kun nen worden ge bruikt en rekening houdende met het gebruik van tanks

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 12